Pracują w trudnych warunkach, często narażając swoje życie, aby móc uratować innych. Do tej pory, ratownicy Włocławskiego oddziału WOPR musieli czekać aż specjalistyczny sprzęt dojedzie do nich z innych miast. Dzisiaj, mogą pochwalić się własnym. Wręczone zostały także promesy na rok 2021.
Sprzęt, który trawił do Włocławskiego oddziału WOPR, to zakupy sfinalizowane w ubiegłym roku. Opiewały one na kwotę ponad 280 tysięcy złotych. Zakupiony został zarówno sonar boczny holowany, oraz zestawy nurkowe z maskami pełnotwarzowymi i kablolinami, oraz systemem łączności.
To o co chcemy dbać, to bezpieczeństwo wszystkich, którzy ulegli wypadkowi, ale również dbamy o bezpieczeństwo naszych ratowników. To właśnie na ich bezpieczeństwie nam zależy. - mówi Sławomir Mularski, prezes Włocławskiego WOPR
Na terenie włocławskiego zalewu w ciągu ostatnich lat, WOPR brał udział w wielu akcjach ratunkowych. Przypomnijmy, że są to trudne warunki pracy, Zalew Włocławski mierzy 50 km długości i 3 km szerokości. Jak do tej pory, włocławscy ratownicy musieli czekać, aż sonar dotrze do nich z Torunia, czy Bydgoszczy. Od dzisiaj, mają swój własny.
Pełnicie Państwo bardzo odpowiedzialną rolę, przede wszystkim ludzkiego życia, ale także troszczycie się o przyrodę, o ten teren wodny. Bardzo dziękuję za szeroko zakrojoną współpracę z innymi oddziałami WOPR'u. - mówiła poseł na Sejm Joanna Borowiak do ratowników.
Sprzęt ten, ma służyć mieszkańcom naszego regionu, co nie byłoby możliwe, dzięki pomocy firmy ANWIL S.A., która działała w ramach strategii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, która zakłada uwzględnianie interesów społecznych, czy ochronę środowiska.
Cieszę się, że dzisiaj przekazujemy ten sprzęt. Liczę na to, że będzie używany jak najmniej, ale niech będzie po to, aby był potrzebny, gdy taka sytuacja zajdzie. Dziękuje za Państwa pracę i za Państwa działania na rzecz lokalnej społeczności. - mówił Jarosław Chmielewski, członek zarządu ANWIL S.A.
Według zapowiedzi prezesa zarządu kujawsko-pomorskiego WOPR'u, Macieja Banachowskiego – zarówno grupa wodno-nurkowa, jak i nowo zakupiony sprzęt, będą włączane do pomocy na terenie wszystkich akwenów naszego województwa.
Ten sprzęt jest bardzo ważny w województwie kujawsko-pomorskim. Jest bardzo ważny dla ratownictwa wodnego, dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, bo jest to jedyna grupa wodno-nurkowa WOPR'u w województwie kujawsko-pomorskim. - mówił prezes zarządu kujawsko-pomorskiego WOPR'u
Podczas spotkania wręczone zostały także promesy na kolejny rok, przygotowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, oraz Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, które co roku finansują działania ratownicze. Wśród beneficjentów znalazł się Nadgoplański i Wdecki oddział Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, oraz oddział Włocławski.
W tym roku, Włocławski oddział WOPR planuje zakupić wyspecjalizowany samochód do transportu swojej grupy wodno-nurkowej.
Komentarze (1)