Zamknij X

Tradycyjne Smaki Wsi w BCKiH "Wahadło"

2021-07-30 11:19:31, Q4.pl

Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło” zaprasza na kolejne wydarzenie organizowane tego lata w Brześciu Kujawskim, tym razem będzie do wydarzenie kulinarne.

Już 8 sierpnia od godziny 9:00 zapraszamy do Wahadła na imprezę organizowaną przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi oraz Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Tradycyjne Smaki Wsi to cykliczne wydarzenie odbywające się w województwie Kujawsko- Pomorskim. W drugą niedzielę sierpnia do Brześcia Kujawskiego przyjedzie ponad 20 Kół Gospodyń Wiejskich z całego województwa by przygotować najsmaczniejsze danie z drobiu i zaprezentować pyszności ze swojego regionu.

Nie zabraknie stoisk z tradycyjnymi wyrobami Kół Gospodyń Wiejskich, w programie występy zespołów ludowych i muzycznych, na scenie zaprezentuje się Zespół Folklorystyczny Spod Strzechy, Dzieci Kujaw. Usłyszymy koncert akordeonowy oraz wystąpią dla Państwa wokaliści z BCKiH "Wahadło".

Wśród dodatkowych atrakcji przewidziano warsztaty dla dzieci, spacer w wirtualnej rzeczywistości, popcorn i watę curkową. Na zakończenie do tańca zaprosi Kapela z Szaconkiem. Podczas wydarzenia zostanie rozstrzygnięty konkurs kulinarny na tradycyjny smak wsi w kategorii danie z drobiu.

Początek wydarzenia Tradycyjne Smaki Wsi w Brześciu Kujawskim w niedzielę 8 sierpnia od godziny 9 w Brzeskim Centrum Kultury i Historii "Wahadło".
Szczegółowy program znajdziecie Państwo na plakatach na terenie gminy Brześć Kujawski oraz na facebooku Wahadła.

Patronat honorowy nad imprezą objęła Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pani Anna Gębicka.

(Informacja prasowa BCKiH Wahadło)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz