Zamknij X

BCKiH "Wahadło" zaprasza na IX Jesienny Koncert Organowy

2021-09-20 13:40:50, Q4.pl

Brzeskie Centrum Kultury i Historii "Wahadło" oraz Parafia Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Brześciu Kujawskim zapraszają na IX Jesienny Koncert Organowy.

Podczas tegorocznego koncertu za wspaniałymi 18 głosowymi organami zasiądzie Pan Krzysztof Karcz, organista Parafii Świętego Jana Chrzciciela w Bielsku - Białej Komorowicach. Nasz gość jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego, a także Musikhochschule Luebeck (Niemcy) w klasie organów prof. Arvida Gasta.

Krzysztof Karcz jest laureatem wielu krajowych i zagranicznych konkursów i uczestnikiem kursów prowadzonych przez wybitnych organistów i pedagogów światowej klasy. Koncertuje jako solista i kameralista w Polsce oraz za granicą. W 2010 r. założył klasę organów w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia im. S. Moniuszki w Bielsku- Białej. Pełni również funkcję dyrektora Świętojańskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Bielsku-Białej.

Koncert organowy tego wyjątkowego artysty usłyszycie Państwo 26 września 2021 roku o godzinie 18.00 w cudownym wnętrzu brzeskiego kościoła parafialnego pod wezwaniem Świętego Stanisława.
Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy na kulturalną i muzyczną ucztę duchową.

(Informacja prasowa Brzeskiego Centrum Kultury i Historii "Wahadło")

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz