Zamknij X

Minister Maląg o Polskim Ładzie: Polska musi rozwijać się dynamicznie i równomiernie

2021-07-19 14:24:48, Q4.pl

Choć od ogłoszenia założeń rządowego programu minął miesiąc, przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości wciąż spotykają się z mieszkańcami przybliżając jego założenia. W ubiegłą niedzielę, z mieszkańcami naszego regionu spotyka się Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg. W spotkaniach uczestniczyła także posłanka Joanna Borowiak.

Przypomnijmy, że podstawą koncepcji tworzenia Polskiego Ładu jest przezwyciężenie gospodarczych skutków pandemii, jednak według Prawa i Sprawiedliwości jego konsekwencje mają wykraczać poza doraźne działania, co oznacza (między innymi) bardziej sprawiedliwy system podatkowy i wsparcie dla polskich rodzin.

Polski Ład ma oznaczać też udogodnienia dla rolników i dalsze wsparcie polityki senioralnej. Jak przekonują przedstawiciele Ministerstwa Finansów pozytywny skutek zmian (choćby progresji podatkowej, czy zwiększenia kwoty wolnej) ma odczuć w swoim portfelu 18 milionów Polaków.
Już od ponad miesiąca przedstawiciele PiS starają się spotykać z mieszkańcami większych i mniejszych miejscowości, aby przybliżyć wyborcom założenia programu i potencjalne zyski, jakie mogłyby ich dotyczyć.

W ubiegłą niedzielę, Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg odwiedziła województwo kujawsko-pomorskie aby porozmawiać z mieszkańcami na temat rozwiązań proponowanych przez rząd. W ramach cyklu spotkań odwiedziła Ciechocinek i Więsławice w gminie Kowal, na zaproszenie poseł Joanny Borowiak spotkała się też z mieszkańcami Włocławka.

W Więsławicach spotkaniu z minister towarzyszył piknik dla mieszkańców z atrakcjami dla najmłodszych. Jak zaznacza Marlena Maląg jej obecność w tak niewielkiej miejscowości nie jest przypadkowa:

Aby rozmawiać o Polskim Ładzie, należy rozmawiać z Polakami. Trzeba spotykać się z Polakami w każdej, najmniejszej miejscowości. Ja właśnie taki cel sobie założyłam, nie tylko te duże miasta, ale właśnie malutkie miejscowości.

Podczas spotkań, takich jak to nieopodal Kowala, minister Maląg wyjaśniała założenia programu, ale także odpowiadała na pytania zainteresowanych:

Mieszkańcy pytają o konkretne rozwiązania który przyniesie Polski Ład. Ja to pokazuje, że Polski Ład ma w centrum wszystkich działań rodzinę. To wsparcie które jest przygotowane, to wsparcie aby polska rodzina mogła czuć się stabilnie i bezpiecznie – podkreślała.

Jeszcze dziś Marlena Maląg spotka się z mieszkańcami Brześcia Kujawskiego.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz