
Wirtualne biura to usługa coraz bardziej popularna u przedsiębiorców, gdyż każdy jest zobligowany do wyboru adresu na siedzibę firmy i umieszczenia jej w KRS lub CEiDG. Wirtualne biura to jednak dużo więcej niż sam adres. Sprawdź czym dokładnie są.
Czym dokładnie są wirtualne biura ?
Cyfryzacja życia jest już faktem. Coraz więcej rzeczy załatwiamy przez internet a praca zdalna również zyskuje na popularności. Wirtualne biura są jednak bardzo realnymi lokalami, w których można posiadać siedzibę firmy - wyoutsourcować na zewnątrz obsługę siedziby, zaczynając od samego adresu, który trzeba wpisać do KRS i CEiDG a kończąc na obsłudze sekretarskiej czy salach do spotkań. Wirtualne biura to zatem outsourcing siedziby firmy – sprawdź ofertę biurowirtualnewarszawa.pl
Outsourcing ten polega na pełnej obsłudze siedziby działalności gospodarczej, spółki, fundacji czy stowarzyszenia. Obsługa zaczyna się od podania adresu wirtualnego biura jako adres główny. W biurze wirtualnym na stałe rezyduje czynny w typowych godzinach urzędowych sekretariat, wyposażony w laptopy oraz urządzenie wielofunkcyjne typu fax-skaner-kopiarka.
Wirtualny sekretariat jako część wirtualnego biura to jednak realne pomieszczenie, w którym może zostać przyjęty urzędnik szukający konkretnej firmy lub kontrahent, który umówił się na spotkanie.
Wirtualne biura dysponują również małymi salkami konferencyjnymi do odbywania spotkań z kontrahentami. Sale do spotkań świetnie nadają się także na szkolenia, rekrutacje czy po prostu zgromadzenia zarządów spółek lub zgromadzenia wspólników.
Czy przedsiębiorca ma obowiązek przebywać w siedzibie firmy ?
Działalność gospodarczą prowadzi się dla zysku. Nie można więc wymagać, by przedsiębiorca wynajmował duże biuro za duże pieniądze, przesiadywał w nim nie robiąc kompletnie nic i każdego roku notował stratę finansową na swojej działalności. Definicja działalności gospodarczej to zarobkowa działalność wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły. W celu osiągnięcia zysku przedsiębiorca musi minimalizować koszty a więc umieszczenie siedziby w biurze wirtualnym to działanie racjonalne, w szczególności, gdy działalność wykonywana jest i tak w internecie, w terenie albo u klienta lub jest na etapie start up'u albo na etapie spółki martwej, która się wypaliła.
Wirtualne biuro posiada jednak wszelkie cechy siedziby własnej a osoby stanowiące wirtualny sekretariat posiadają indywidualny kontakt email i telefoniczny z właścicielem lub zarządem firmy.
Jak szukać wirtualnego biura ?
Należy zwrócić uwagę czy wirtualne biuro spełnia opisane wyżej cechy siedziby firmy. Czy jest to lokal czynny, gotowy do udzielenia informacji dla urzędnika poszukującego konkretnej firmy, czy są pod adresem wirtualnym sale do spotkań, w których da się przeprowadzić np. zgromadzenie wspólników, czy sale do spotkań są gratis w ramach abonamentu za wirtualne biuro czy też trzeba płacić za nie dodatkowo. Warto też zwrócić uwagę na to czy konkretne wirtualne biuro rokuje nadzieje na bardzo długie istnienie pod tym samym adresem, czyli ile lat jest już prowadzone i czy właściciel wirtualnego biura kupił sobie ten lokal na własność. W takim przypadku nie będzie ograniczać go żadna umowa najmu a prowadząc firmę może się okazać, że 10 lat zleci bardzo szybko i również za 10 lat będziemy chcieli mieć siedzibę w tym samym miejscu pod tym samym adresem, bo nasza firma będzie posiadać 200 kontrahentów i nie będziemy chętni do informowania każdego z nich o innym adresie do faktur i korespondencji a także nie będziemy chcieli wypełniać druków KRS ze zmianą adresu i za tą zmianę płacić.
Komentarze (0)