Teatr i… Letni Bulwar

2021-07-06 13:07:12, Q4.pl

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza całe rodziny w lipcową, słoneczną niedzielę na niecodzienne przedstawienie, które zostanie zaprezentowane na włocławskich Bulwarach w ramach wakacyjnego cyklu LETNI BULWAR pt: Piernikowe potyczki.

Potyczki – ponieważ w akcji spektaklu wiele jest różnorakich konfliktów. Zostały one wprowadzone po to, żeby przekazać Widzom w sposób naoczny i angażujący emocje, jak dochodzić do porozumienia nie używając przemocy, szanując partnerów.

A piernikowe? – z dwóch powodów. Ponieważ jedną z ważnych sekwencji widowiska jest przedstawiona na planie lalkowym legenda o tym, w jaki sposób doszło do powstania wyjątkowych miodowych pierników toruńskich. A także dlatego, że aktorzy w pewnym momencie wcielają się w postaci-pierniki, prowadzą zabawne spory, rywalizują ze sobą.

Piernikowe potyczki to widowisko skonstruowane w sposób zróżnicowany, gdyż popisy aktorów przeplatają się ze scenami lalkowymi. Ale nadrzędnym celem, jaki postawił sobie twórca spektaklu, jest zobrazowanie bezsensu postaw nietolerancyjnych, nastawionych na forsowanie własnych racji, a lekceważących racje innych.

Piernikowe potyczki uczą też, że wszelka przemoc – słowna i fizyczna – nie ma sensu i niczemu nie służy. Walorem poznawczym i wychowawczym towarzyszą w przedstawieniu bogata plastyka, urozmaicony ruch sceniczny oraz atrakcyjna muzyka.
Piernikowe potyczki, które na włocławskich bulwarach wystawi toruński Objazdowy Teatr Vaśka, to spektakl na każdą okazję i dla każdego Widza.

Poza przedstawieniem Teatr Impresaryjny przygotował dla milusińskich i ich rodziców, którzy zdecydują się przybyć tego dnia na Bulwary, zabawy i konkursy z nagrodami.

Piernikowe Potyczki zaprezentowane zostanie włocławskiej publiczności w ramach LETNIEGO BULWARU w najbliższą niedzielę, 11 lipca 2021 r. o godz. 16.00, na Bulwarach im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

(Informacja prasowa Teatru Impresaryjnego we Włocławku)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz