55 tysięcy złotych dla dzieci w akcji charytatywnej pracowników ANWILU

2021-07-01 14:09:04, Q4.pl

Z okazji obchodzonego niedawno Dnia Chemika oraz jubileuszu 55-lecia ANWILU, spółka zaproponowała pracownikom udział w drugiej edycji akcji wolontariackiej „Chemicy Dzieciom”. Beneficjentami zostały dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych we Włocławku, które otrzymały środki finansowe na zorganizowanie wakacyjnego wypoczynku.

Tegoroczna formuła wprost nawiązywała do urodzin chemicznej spółki z Włocławka. Zadaniem dla pracowników wchodzących w skład rywalizujących ze sobą drużyn było przebiegnięcie dystansu 55 kilometrów w jak najkrótszym czasie. Liczył się łączny wynik zespołu, zatem każdy mógł zaoferować od siebie tyle, na ile pozwoliła mu kondycja.

Oczywiście przebiegnięte kilometry i poświęcony na to czas pracownicy musieli udokumentować, zgodnie ze wskazaniami regulaminu konkursowego. W sumie w wolontariackiej akcji wzięło udział ponad 70 osób. Podobnie jak przed rokiem, nagrodą dla trzech zwycięskich drużyn była możliwość przekazania środków finansowych do wskazanych przez zespoły domów dziecka.

Do dyspozycji pracowników ANWIL przekazał odpowiednio 25 tys. zł za pierwsze miejsce w rywalizacji raz 20 i 10 tys. zł za dwa kolejne miejsca na podium.

„Chemicy Dzieciom” to wyjątkowa akcja, która przynosi wiele pozytywnych efektów. Pracownicy ANWILU mają okazję do dodatkowej integracji poprzez dobroczynne działanie i jednoczą się wokół szczytnego celu. Z kolei dzieci przebywające na co dzień we włocławskich placówkach opiekuńczo-wychowawczych, dzięki przekazanym 55 tysiącom złotych, skorzystają z wakacyjnych wyjazdów. Jestem przekonana, że będą one pełne emocjonujących przeżyć, niesamowitych wrażeń i przede wszystkim pięknych wspomnień. Idea wolontariatu znów sprawdziła się doskonale, a pracownicy ANWILU – jak zawsze – chętnie podjęli sportowe wyzwanie – powiedziała Daria Studzińska, Dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu w ANWIL S.A.

W akcji „Chemicy Dzieciom”, zgodnie z decyzją trzech zwycięskich zespołów, środki finansowe trafiły do podopiecznych placówek opiekuńczo wychowawczych „Maluch” przy ulicy Sielskiej oraz placówek przy ulicy Łubnej 17 i Jasnej 5.

(Informacja prasowa ANWIL S.A.)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz