1:0 dla Anwilu. Anwil zdominował grę. Galerie zdjęć

2018-05-11 22:05:35, Maciej Kowalczyk

Anwil Włocławek pokonał w piątkowym meczu Stelmet Enea BC Zieloną Górę 98:84. Gospodarze zdominowali grę w pierwszym starciu. Publikujemy zdjęcia z meczu.

Chyba wszyscy się spodziewali dobrego widowiska sportowego we włocławskiej Hali Mistrzów, ale nikt nie przypuszczał, że nastąpi tak widoczna dominacja zawodników z Włocławka. Obydwa zespoły rozpoczęły równo i zdecydowanie. Przez pewien czas szliśmy punk za punkt, ale przewaga Anwilu na boisku stale rosła. Bez wątpienia podczas pierwszych trzech kwart pokazaliśmy jak powinno się grać w koszykówkę. Uwagę na to zwrócił również trener Stelmetu Andrej Urlep podczas pomeczowej konferencji.

Nieco innego zdania był jednak trener włocławian Igro Milicić, który co prawda pochwalił grę pod koszami zawodników Anwilu, ale uznał, że wynik jest lepszy niż to co pokazaliśmy na boisku.

Podkreślił, że musimy być skupieni od pierwszej do ostatniej minuty na strzelcach. Jak dodaje – jest jeszcze wiele poprawek. Na pewno trudniejszy mecz czeka nas w niedzielę.

W pewnym momencie przewaga Anwilu była tak wyraźna, że prowadziliśmy 26 punktami. Odmieniło się to jednak w czwartej kwarcie, ostatecznie kończąc pierwszy półfinałowy mecz zwycięstwem 98:84.

Anwil Włocławek - Stelmet Enea BC Zielona Góra 98:84 (23:13, 30:24, 30:26, 15:21)
Anwil: Almeida 22, Sobin 17, Zyskowski 14, Airington 8, Leończyk 8, Łączyński 8, Ihring 7, Hosley 5, Nowakowski 3, Delas 0
Stelmet Enea BC: Gecevicius 16, Matczak 14, Florence 13, Savović 11, Hrycaniuk 10, Dragicević 8, Murić 6, Hernandez 3, Koszarek 3, Zamojski 0