Licencjat, magister i co dalej?

2021-06-24 06:27:31, Artykuł partnera

Studia I stopnia zakończone z sukcesem, ale czy to ma być koniec edukacji na wyższej uczelni? Niekoniecznie! Studia podyplomowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, mimo pojawiających się opinii, że świadectwo ich ukończenia jest tylko kolejną pozycją w CV, niemającą większego znaczenia. Czy jest to zgodne z prawdą? Czy warto zdecydować się na podyplomówkę?

Dla kogo studia podyplomowe?

Studia podyplomowe przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych. Mogą podjąć je zarówno osoby, które ukończyły studia licencjackie, jak i z dyplomem magistra czy inżyniera. Prowadzone są w trybie niestacjonarnym, można więc pogodzić je z nauką na studiach dziennych, a nawet z pracą zawodową. Trwają od jednego roku do dwóch lat, więc zdobycie nowych kwalifikacji nie zajmuje dużo czasu. Chociaż są płatne, mogą stanowić bardzo opłacalną inwestycję we własny rozwój. Zwłaszcza że wielu pracodawców gotowych jest pokryć ich koszt, by zyskać wykwalifikowanego pracownika. To także doskonały sposób na podniesienie swoich umiejętności i kwalifikacji przez osoby poszukujące pracy. Warunkiem jest właściwy wybór uczelni i kierunku. Wówczas studia podyplomowe nie będą tylko kolejną pozycją w CV, lecz inwestycją w swój rozwój zawodowy.

Dlaczego warto iść na studia podyplomowe?

Chęć zdobycia nowej wiedzy jest sygnałem dla pracodawcy, że pracownik jest ambitny i chętny do poszerzania swoich umiejętności. W przeciwieństwie do studiów I i II stopnia, program studiów podyplomowych nie obejmuje wiedzy ogólnej, lecz specjalistyczną. Warto nadmienić, że podyplomówka może także wiązać się z uzyskaniem uprawnień. Ponieważ studia te nie muszą być kontynuacją wcześniej ukończonego kierunku, pozwalają na zmianę zawodu lub poszerzenie zakresu swoich kompetencji. Znacznie zwiększają więc atrakcyjność kandydata na rynku pracy. Ułatwiają ponadto karierę zawodową i dają szanse na awans. Ściśle ukierunkowany program studiów podyplomowych umożliwia zdobycie konkretnej wiedzy z danej specjalizacji. W przypadku kontynuacji kierunku wcześniejszych studiów poszerzają zdobytą już wiedzę i umiejętności. Student w krótkim czasie intensywnie przyswaja wiedzę specjalistyczną, umożliwiającą realizację celów zawodowych.

Wybór kierunku i uczelni

Wybierając kierunek studiów podyplomowych, warto zdecydować się na renomowaną uczelnię, która kształci specjalistów. Doskonały przykład stanowi uczelnia biznesowa Akademia Leona Koźmińskiego, która wg „Perspektyw” jest liderem rankingu uczelni ekonomicznych w Polsce. W międzynarodowych rankingach „Financial Times” ALK obecna jest od 2009 roku. Posiada „potrójną koronę akredytacyjną”: EQUIS, AMBA i AACSB oraz kształci liderów biznesu. ALK oferuje wiele atrakcyjnych kierunków studiów podyplomowych, podążających za aktualnymi trendami rynku pracy. Wykładowcami są wysokiej klasy praktycy, dlatego student zdobywa wiedzę nie tylko teoretyczną, lecz również praktyczną. W tej niepublicznej uczelni funkcjonuje Serwis Kariery posiadający bogatą bazę ofert pracy dla studentów i absolwentów uczelni.

Studia podyplomowe to doskonały sposób na pokierowanie własną ścieżką kariery zawodowej. Warunkiem jest przemyślany wybór uczelni i kierunku. Z pewnością świadectwo ukończenia ALK nie jest tylko kolejną pozycją w CV, lecz inwestycją we własną karierę zawodową.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz