Tworzą historię włocławskiego kickboxingu

2021-06-15 10:22:53, Q4.pl

W miniony weekend w Legnicy tj. 10-12.06 rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w formule K1. W rywalizacji wzięło 261 zawodników z 76 klubów, a rywalizacja toczyła się na dwóch ringach.

K1 jest najmocniejszą formułą kickboxingu w której liczone są tylko mocne uderzenia i kopnięcia, dopuszczalne są także uderzenia kolanami oraz obrotowe uderzenia rękoma(backfist).

W Mistrzostwach Polski wzięło udział dwóch zawodników Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek, którzy pod wodzą trenera Daniela Tobjasza zdobyli na tych zawodach dwa tytuły Mistrza Polski. Jan Zielaskiewicz sięgnął po złoto w kategorii junior starszy - 91kg (dwa tygodnie wcześniej został Mistrzem Polski w formule Low Kick junior starszy - 91kg).

Kolejnym zawodnikiem włocławskiej akademii, który sięgnął po tytuł Mistrza Polski jest Jan Kuczmaja,który w 2019 na Mistrzostwach Europy zdobył brązowy medal w formule Low Kick. W walce półfinałowej Janek pewnie wygrał na punkty z Kacprem Folc (Jaworski klub sportowy Vorenus). W finale skrzyżował rękawice z Gracjanem Harhala (Klub Sportowy Fighter Jelcz-Laskowice), od samego początku Janek kontrolował walkę, już w pierwszej rundzie doprowadził do liczenia przeciwnika, którego uratował gong. W drugiej rundzie mocnymi i dynamicznymi uderzeniami i kopnięciami posłał przeciwnika na deski, tym samym wygrywając przez TKO i zdobywając tytuł Mistrza Polski Juniorów Starszych - 81kg.

Dzięki swojej postawie panowie dostali się do Kadry Polski i będą się teraz przygotowywać do Mistrzostw Europy w kickboxingu, które rozegrane zostaną w listopadzie w Czarnogórze. Warto też wspomnieć o Macieju Konarzewskim, który miesiąc temu także zdobył Mistrzostwo Polski Kadetów Starszych Kicklight - 52kg i będzie reprezentował Włocławek i Polskę na Mistrzostwach Europy.

Do rozegrania zostały jeszcze wrześniowe Mistrzostwa Polski w formule kicklight po których zawodnicy AMSW także liczą na kolejne powołania do kadry i występ na Mistrzostwach Europy.

(Informacja prasowa Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek)