139 tysięcy dla organizacji pozarządowych. Ratusz ogłosił konkurs

2021-06-02 12:54:55, Q4.pl

Mieszkańcom Włocławka brakowało wydarzeń kulturalnych na terenie naszego miasta. W związku ze spadkiem liczby zakażeń koronawirusem i zniesieniem obostrzeń, a także aby wesprzeć wydarzenia kulturalne w naszym mieście, prezydent Włocławka organizuje konkurs dla organizacji pozarządowych w kulturze.

Organizacje pozarządowe mogą wybierać spośród 7 zadań konkursowych, realizacje których mogą zgłosić do 14 czerwca bieżącego roku. Wśród nich znajdują się zadania w zakresie organizacji imprez, festiwali, spotkań, czy publikacji w zakresie kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego.

Urząd Miasta poświęca szczególną uwagę placówkom na terenie Obszaru Rewitalizacji:

Mamy również zaplanowane imprezy plenerowe, integracyjne, dla mieszkańców Włocławka, właśnie tutaj w obszarze Śródmieścia i strefy Rewitalizacji. To co jest ciekawym pomysłem, to również organizacja wystaw w obszarze Rewitalizacji, promocja naszych twórców kultury. - mówi Domicela Kopaczewska, zastępca prezydenta.

Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizacje zadań określonych w konkursie to 139 tysięcy złotych. Komisja, specjalnie powołana przez prezydenta miasta, zadecyduje o rozdysponowaniu środków na poszczególne zadania konkursowe, po szczegółowym zapoznaniu się ze wszystkimi projektami placówek pozarządowych.

Część zadań konkursowych zorganizowanych zostanie już w okresie wakacyjnym, pozostałe natomiast; do końca bieżącego roku.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz