Włocławek wśród TOP 10 rowerowych miast w Polsce

2021-05-10 09:26:22, Q4.pl

Ostatnimi czasy, coraz więcej osób wybiera rower, jako preferowany środek transportu. Wpływ na rowerową rewolucje ma nie tylko pandemia, ale również pozytywny wpływ na zdrowie, czy środowisko. Włocławek, podobnie jak Toruń, znalazły się w czołówce rankingu pod względem długości ścieżek rowerowych na jednego mieszkańca.

Holidu, wyszukiwarka apartamentów i domów wakacyjnych, sporządziła ranking miast w kraju, na podstawie danych ze strony OpenStreetMaps. Pod uwagę brano 40 największych miast w Polsce pod względem populacji.

Rowery już dawno przestały być traktowanie jedynie jako sport rekreacyjny. Obecnie ta forma transportu niewyobrażalnie zyskuje na popularności. Duży wpływ na ten trend ma pandemia, która znacznie ograniczyła poruszanie się komunikacją miejską i pociągową, niesamowicie zwiększając popularność transportu rowerowego, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Rowerem dotrzemy prawie wszędzie, szybko i bezkontaktowo. Wpływ na rowerową rewolucję ma nie tylko pandemia, ale i rosnąca świadomość zalet transportu rowerowego i jego pozytywnego wpływu na zdrowie, środowisko i ekologię - mówi Maja Trębicka, SEO & PR Manager Poland w firmie Holidu.

Nie jest zaskoczeniem, że biorąc pod uwagę całkowitą długość ścieżek rowerowych mierzoną w kilometrach, na pierwszym miejscu jest Warszawa (526 km), a tuż za nią Wrocław (263 km), Poznań (185 km), Kraków (165 km) i Łódź (159 km). Patrząc jednak na miasta, które oferują największą liczbę ścieżek rowerowych na mieszkańca, ranking wygląda następująco:

Na piątym miejscu znalazł się Włocławek, gdzie na jednego mieszkańca miasta przypada około 0.45 metra trasy rowerowej. Do dyspozycji na terenie miasta są rowery miejskie, do których niedługo dołączy oferta wypożyczenia rowerów elektrycznych. Planowana jest również rozbudowa i modernizacja infrastruktury rowerowej.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz