Zmiany w Anwilu. Arkadiusz Lewandowski rezygnuje

2021-04-09 21:48:22, Maciej Kowalczyk

Po 9 latach Arkadiusz Lewandowski rezygnuje z funkcji prezesa KK Włocławek. Rezygnacja została złożona do rady nadzorczej. Na razie nie wiadomo, kto miałby zastąpić dotychczasowego szefa klubu.

Sezon 2020/2021 miał być nowym otwarciem w wykonaniu Anwilu, zakończył się jednak w katastrofalnym stylu. Trzynaste miejsce w tabeli, zaledwie dziesięć zwycięstw i brak awansu do rundy play off, to najkrótsze podsumowanie występów włocławian. Jeśli dodamy do tego trzy zmiany na stanowisku trenera, nieustanne roszady w składzie i fatalny styl gry zespołu, możemy mówić o najgorszym z dotychczasowych występów w PLK niedawnych mistrzów Polski.

Część kibiców domagała się „głów” a krytyka personalnych wyborów podczas sezonu była powszechna. Od kilku tygodni trwały spekulacje dotyczące zmiany na stanowisku prezesa. Dziś się potwierdziły:

Informujemy, że dnia 9 kwietnia prezes zarządu Klubu Koszykówki Włocławek Arkadiusz Lewandowski złożył rezygnację z pełnionej funkcji do Rady Nadzorczej- ten lakoniczny komunikat opublikował KK Włocławek.

Nie ulega wątpliwości, że ta decyzja jest pokłosiem fatalnego sezonu w wykonaniu zespołu, jednak jest w pewnym sensie zaskakująca. Arkadiusz Lewandowski kierował włocławskim klubem od niemal dekady(od roku 2012). Od czasu objęcia przez niego stanowiska Anwil dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium rozgrywek PLK.

Komentarze (1)


Jakub (2021-04-10 22:10:01) Zgłoś do moderacji
Z gry pod koszem wypadałoby rozliczyć zespół i trenera. Chyba,że uważamy, że to prezio powinien założyć krótkie spodenki i rzucać za 3 pkt spod swojego kosza. A to przepraszam... On jest raczej od organizacji funkcjonowania klubu, finansów a nie od prowadzenia drużyny... No chyba że się mylę

Dodaj swój komentarz