Zamknij X

Policjanci kontrolują przestrzeganie przepisów dotyczących pandemii

2021-03-24 14:17:53, Q4.pl

Na terenie całego kraju obowiązują obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Policjanci wraz z innymi służbami sprawdzają, czy są one przestrzegane. Apelujemy o stosowanie się do przepisów sanitarnych, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Od początku pandemii koronawirusa policjanci wraz i innymi służbami, w tym ze Strażą Miejską, kontrolują stosowanie się do nakazów i ograniczeń związanych z COVID-19. Podczas codziennej służby sprawdzają czy mieszkańcy respektują obowiązek zasłaniania nosa i ust oraz czy zachowują nakazany dystans społeczny, również w środkach komunikacji zbiorowej.

Mundurowi kontrolują również przestrzeganie nałożonej przez służby sanitarne kwarantanny domowej. Za złamanie jej zasad grozi grzywna do 30 tysięcy złotych.

Przypominamy, aby do zakrywania nosa i ust używać jedynie maseczek ochronnych, a także by były one prawidłowo założone. Maseczka noszona na brodzie, nie spełnia bowiem swojej roli! Pamiętajmy, że stosowane do niedawna przyłbice, chusty, czy szaliki mogą być obecnie używane jedynie jako dodatkowy środek ochronny, czyli wraz z maseczką.

Apelujemy o wspólne przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.
Aktualne przepisy dotyczące obostrzeń związanych z pandemią dostępne są na stronie Rządu.

(Informacja prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz