Weekend na włocławskich drogach

2021-03-15 12:10:27, Q4.pl

W miniony weekend włocławscy mundurowi nie odnotowali żadnego wypadku drogowego, a 22 zdarzenia okazały się kolizjami. Czterej kierowcy utracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, a sześciu odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Podczas minionego weekendu (12-14.03.2021 r.) na drogach miasta i powiatu mundurowi odnotowali 22 kolizje drogowe. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku.

Podczas przeprowadzanych kontroli mundurowi sprawdzali także trzeźwość kierujących. W sześciu przypadkach ujawnili, że kierowcy wsiedli za kółko pomimo tego, że wcześniej spożywali alkohol. Niechlubnym rekordzistą okazał się 31-latek, który kierował renault, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Do zatrzymania doszło w niedzielę (14.03.2021 r.) przed północą na drodze krajowej K-91 w powiecie włocławskim. Wszyscy kierujący na tzw. podwójnym gazie muszą się teraz liczyć z konsekwencjami prawnymi, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Z kolei w czterech innych przypadkach policjanci ruchu drogowego ujawnili kierowców, którzy zlekceważyli obowiązujące w terenie zbudowanym ograniczenie prędkości. Wszyscy oni jechali o ponad 50 km/h szybciej niż pozwalały na to przepisy i na ograniczeniu do „pięćdziesiątki" pędzili ponad „setką".

Za tak nieodpowiedzialne zachowanie na drodze mundurowi zatrzymali im na okres trzech miesięcy prawa jazdy oraz nałożyli na kierujących mandaty i punkty karne.

(Informacja prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz