Zamknij X

Podsumowanie czwartkowych działań „PRĘDKOŚĆ" na włocławskich drogach

2021-02-26 13:02:32, Q4.pl

Włocławscy policjanci przez cały dzień prowadzili działania policyjne "Prędkość". Posypały się mandaty za niestosowanie się do ograniczeń prędkości. W jednym przypadku policjanci zatrzymali prawa jazdy na 3-miesiące za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym.

Podczas wczorajszej (25.02.2021) akcji policjanci wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Funkcjonariusze pojawiali się szczególnie w tych w miejscach, gdzie występowało wcześniej duże zagrożenie wypadkami drogowymi lub w miejscach oznakowanych przejść dla pieszych. Kierowcy, którzy naruszali w tych miejscach przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami i okazało się, że tych nie brakowało.

W sumie policjanci z drogówki dokonali 168 kontroli drogowych, z których 101 dotyczyło łamania przepisów związanych z przekraczaniem prędkości, za które posypały się mandaty i punkty karne.

Natomiast jeden z kierowców utracił na najbliższe trzy miesiące prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 61 km/h. Kontrola prędkości dokonana w miejscowości Kulin (gm. Fabianki) na drodze krajowej nr 67 wykazała, że 43-latek jechał pojazdem renault 111 km/h w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h.

Bezpieczeństwo na drodze to niezwykle istotne zagadnienie, dlatego też kierowcy muszą mieć świadomość, że policjanci prowadzić będą takie działania nie jeden raz.

(Informacja prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz