Ratusz szuka wykonawcy rozbudowy przystani. Niebawem przetarg na Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie

2021-02-24 12:58:33, Q4.pl

Styczeń był okresem posuchy w przetargach ogłaszanych przez samorządy. Powodem była wchodząca w życie zmiana ustawy o zamówieniach publicznych. Teraz przetargów ma być więcej. Dwa ważne dla mieszkańców ogłoszono właśnie we Włocławku.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Krzysztof Kukucki, zastępca prezydenta miasta podsumował realizację prowadzonych obecnie przez miasto inwestycji. Nowych przetargów, ogłoszonych przez miasto na początku roku było niewiele. Jak tłumaczył Krzysztof Kukucki było to spowodowane nowelizacją ustawy o zamówieniach publicznych, która weszła w życie w styczniu tego roku, nakładając na samorządy dodatkowe obowiązki przy wyłanianiu wykonawców.

Ostatnie dni przyniosły jednak ogłoszenie dwóch postępowań przetargowych, w tym tego, które ma wyłonić wykonawcę rozbudowy przystani przy ulicy Płockiej. Warta niemal 18 milionów złotych inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku, będąc jednocześnie najdroższą pozycją w tegorocznym budżecie.

Zakładamy tam budowę domków letniskowych, miejsc campingowych, miejsc namiotowych, basenu, pierwszego we Włocławku wodnego placu zabaw oraz „dołożenie” miejsc cumowniczych. Dzisiaj w tym miejscu znajduje się 14 takich miejsc, my zbudujemy 30 kolejnych – przypominał dziś zastępca prezydenta miasta.

Przystań ma się stać nowoczesnym centrum turystycznym zapewniającym bazę noclegową dla osób, które chciałyby skorzystać z uroków Zalewu Włocławskiego.

Przypomnijmy, ze miasto pozyskało na realizację tej inwestycji wsparcie finansowe ze środków europejskich. 12,6 miliona złotych przekazano w ramach projektu "Wzmocnienie i wykorzystanie potencjału endogenicznego Włocławka poprzez turystyczne i rekreacyjne zagospodarowanie Zalewu Włocławskiego". Umowę na dofinansowanie podpisano w grudniu ubiegłego roku.

Wczoraj miasto ogłosiło także przetarg na budowę ulicy Szewskiej, łącznika pomiędzy ulicą letnią i al. Jana Pawła II.

Za chwilę, być może nawet dzisiaj zostanie ogłoszony przetarg na Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie, w ramach którego zostanie wybudowana, między innymi, Izba Wytrzeźwień – dodał Krzysztof Kukucki.

Budowa Centrum ma pochłonąć ponad 4 miliony złotych, 95% środków pochodzi z dofinansowania ze środków UE. Jak ważna jest to inwestycja nie trzeba przekonywać nikogo, zwłaszcza pacjentów i personel Szpitala Wojewódzkiego, który od 2013 roku, kiedy zlikwidowano Izbę Wytrzeźwień we Włocławku, przyjmuje jej dotychczasowych „klientów”, co utrudnia pracę placówki i powoduje liczne skargi ze strony pacjentów.

Na oferty ze strony wykonawców ratusz ( w obu przypadkach) czekać będzie do pierwszych dni marca tego roku.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz