Sytuacja na Wiśle stabilna. W weekend wyruszą lodołamacze?

2021-02-12 09:37:04, Q4.pl

Krzysztof Woś, Zastępca Prezesa Wód Polskich ds. Ochrony przed Powodzią i Suszą zapowiedział wczoraj w Płocku, że akcja lodołamania na Wiśle może rozpocząć się już w sobotę. W mieście odbyło się wczoraj kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego.

Jak informują Wody Polskie sytuacja na Wiśle wciąż jest zmienna i obserwujemy stałe wahania poziomu wody. Niemniej, w Płocku, który ucierpiał w wyniku podtopień spowodowanych przez lodowy zator, poziom wody systematycznie opada.

Wczoraj w mieście obradował sztab kryzysowy. Podczas spotkania z udziałem marszałka województwa Adama Struzika, wiceprezes Wód Polskich Krzysztof Woś zadeklarował, że akcja lodołamania może rozpocząć się już w ten weekend. Jednak nie jest to przesądzone. Wszystko zależy od warunków meteorologicznych. Lodołamacze wypłyną z Włocławka wtedy, gdy temperatura oscylować będzie w okolicach 0 stopni. Według prognoz meteo jest to możliwe, jednak ostateczna decyzja ma zostać podjęta w sobotę.

Sytuacja na Wiśle jest na bieżąco monitorowana nie tyko przez Wody Polskie, ale również wojsko. Jak poinformowało wczoraj Dowództwo Generalne Sił Zbrojnych w tym tygodniu rekonesansowe loty nad Wisłą na odcinku Płock – Włocławek odbywały śmigłowce z 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu.

Jakkolwiek zjawiska lodowe, które występują na Wiśle mogą być niebezpieczne, to nie można odmówić im uroku. Zobaczcie sami w naszym materiale:

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz