Zima atakuje. Na przystankach pojawiły się koksowniki z MPEC

2021-02-09 09:00:45, Maciej Kowalczyk

-7,-8, -9 a na początku przyszłego tygodnia nawet -11 stopni. Tak według synoptyków rysuje się pogodowa rzeczywistość we Włocławku w ciągu nadchodzących dni. Na przystankach ma być jednak nieco cieplej. Staną tam koksowniki dostarczone przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Wczorajszy atak zimy, gdy odczuwalna temperatura spadła nawet do -19 stopni uświadomił nam, że choć o „prawdziwych zimach” zdążyliśmy już zapomnieć, to jednak zawsze musimy być gotowi na ich nadejście. Nadchodzące dwa tygodnie mają być tego dowodem. Opady śniegu i temperatury, które w ciągu dnia nie będą przekraczać -5 stopni – taki obraz wyłania się z prognoz. Będą jednak na mapie Włocławka miejsca, gdzie będzie nieco cieplej – przystanki.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej postanowiło rozstawić na terenie miasta koksowniki. Kosze z koksem staną na placu Wolności i w pobliżu przystanków, na których zatrzymuje się duża liczba autobusów. Dzięki temu zimno będzie mniej odczuwalne – poinformował na swoim Facebooku prezydent Marek Wojtkowski.

Jak zapewnił koksowniki będą odpowiednio zabezpieczone, tak by zapewnić bezpieczeństwo oczekującym na autobusy.

Włocławek nie jest pierwszym miastem, które w związku z atakiem zimowej aury zdecydowało się na taki krok. Przy koksownikach mogą się już ogrzać mieszkańcy Olsztyna i Sosnowca.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz