Jak zostać wolontariuszem w Schronisku dla Zwierząt?

2021-02-09 08:16:26, Q4.pl

Pierwszym krokiem jest wypełnienie ankiety, w której kandydat na wolontariusza powinien wpisać m.in. dlaczego jest zainteresowany pracą w charakterze wolontariusza, ile czasu mógłby poświęcić na wolontariat, jaka forma pomagania najbardziej interesuje kandydata.

Schronisko publikuje zakres zadań wolontariuszy – są one osobne dla wolontariuszy zajmujących się kotami oraz dla osób zajmujących się psami.

Wolontariusze zajmujący się schroniskowymi mruczkami mają za zadanie m.in. oswajanie kotów, które mają problemy socjalizacyjne; prace pielęgnacyjne przy zwierzętach, ale także głaskanie oraz zabawę z kotami. Trzeba też wykonać prace porządkowe w klatkach i wolierze.

W podobny sposób pracują wolontariusze zajmujący się psami. To m.in. socjalizacja psów w formie np. spacerów, ponadto prace pielęgnacyjne przy czworonogach, sprzątanie boksów, pomoc w procedurze adopcyjnej.

To oczywiście tylko część zadań przewidzianych dla wolontariuszy. Wszystkie informacje dotyczące wolontariatu w Schronisku dla Zwierząt dostępne są na stronie internetowej placówki.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz