Dotacje do remontów w SSR. Ratusz ogłasza nabór wniosków

2021-01-19 11:44:21, Maciej Kowalczyk

Ratusz ogłasza kolejny nabór wniosków na dofinansowanie remontów budynków w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Właściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości mogą zgłaszać się do 8 marca.

Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku dotacje udzielane będ w ramach czterech programów:

  • Inwestycja z klasą - tu można uzyskać do 50% dofinansowania inwestycji,
  • Remont krok po kroku do 30% dofinansowania,
  • Historia się opłaca do 50% dofinansowania,
  • Witryna + do 30% dofinansowania.

W 2020 roku, z budżetu miasta, przeznaczyliśmy na to zadanie około 1,5 miliona złotych. - przekazała dziś zastępczyni prezydenta Domicela Kopaczewska.

Jak dodała, oprócz kwoty wymaganej do realizacji projektu, właściciele dołożyli dodatkowo do wykonywanych inwestycji kolejny milion złotych.

Bardzo się cieszymy, że ten projekt wspierający właścicieli użytkowników wieczystych, posiadających swoje nieruchomości w Specjalnej Strefie Rewitalizacji jest kontynuowany. Jest to bardzo duże wsparcie i siła napędowa dla Gminnego Programu Rewitalizacji - podkreśliła Monika Jabłońska, zastępczyni prezydenta.

Wnioski od właścicieli przyjmowane są od poniedziałku 18 stycznia. Nabór potrwa do 8 marca.

Wnioski należy składać w zamkniętej kopercie oznaczonej imieniem, nazwiskiem i adresem ubiegającego się o udzielenie dotacji wraz z dopiskiem „Dofinansowanie remontu nieruchomości położonych w obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji”.

Wypełnione wnioski należy wrzucić do pojemnika (urny), znajdującego się przy wejściu do budynku Urzędu Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13.

Pomocy w wypełnieniu wniosków może udzielić Wydział Gospodarowania Mieniem Komunalnym Urzędu Miasta. Formularz wniosku, wraz z załącznikami, dostępny jest tutaj.

Komentarze (1)


zibi56 (2021-01-20 10:08:58) Zgłoś do moderacji
A dlaczego tylko w jakiejś tam strefie? A reszta podatników to od gorszej matki? Jeśli dofinansowania, to wszyscy.

Dodaj swój komentarz