Ferie za nami. Najmłodsi wrócili do szkół

2021-01-18 10:51:09, Q4.pl

Ferie zimowe zakończone. Uczniowie wracają do zdalnego nauczania, najmłodsi zaś po raz pierwszy od listopada zasiedli w szkolnych ławkach.

Uczniowie klas I-III wracają do szkół. Starsi uczniowie, póki co pozostają w domach. Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją rządu nauka on-line w klasach IV-VIII i szkołach średnich trwać będzie co najmniej do 31 stycznia, wszystko zależy od dalszego rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

W minionym tygodniu, zanim do szkół wrócili najmłodsi, odbyła się akcja przesiewowego testowania nauczycieli pod kątem SARS-CoV-2. Jak poinformował dziś na antenie radiowej „Jedynki” Przemysław Czarnek, ogółem testy wykonano blisko 134 tysiącom nauczycieli najmłodszych klas. Minister edukacji dodał, że obecność wirusa wykryto u 2422 osób. Nie jest wykluczone, że podobne badania przesiewowe zostaną powtórzone za klika tygodni, by na bieżąco monitorować sytuację w szkołach.

Powrót do szkół odbywa się w warunkach zaostrzonego rygoru sanitarnego. Według wytycznych resortu edukacji klasy mają odbywać zajęcia w wyznaczonej, stałej sali. Także nauczyciele mają prowadzić zajęcia tylko z jedną klasą.

W wytycznych czytamy też o konieczności wietrzenia pomieszczeń i częstym myciu rąk. Resort edukacji zaleca też by uczniowie nie mieli możliwości, lub mieli ograniczoną możliwość kontaktu z dziećmi z innych klas.

Jak zwraca uwagę włocławski ratusz:

Większość z zapisów zawartych w wytycznych znana była szkołom, uczniom i rodzicom już z obostrzeń sanitarnych dla szkół obowiązujących od września 2020 roku.

O wszystkich zmianach funkcjonowania placówek w naszym mieście rodzice informowani będą przez dyrektorów szkół podstawowych za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz