Rusza akcja szczepień seniorów. UM uruchamia infolinię

2021-01-15 13:31:43, Maciej Kowalczyk

Rozpoczęła się ogólnopolska rejestracja seniorów 80+, na szczepienia przeciwko COVID-19. Urząd Miasta postanowił pomóc tym seniorom, którzy nie będą w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień.

Pojawiają się pytania, co z osobami niepełnosprawnymi, czy na przykład seniorami, którzy z obiektywnych powodów nie są w stanie sami dotrzeć do punktu szczepień. Warto zaznaczyć, że taki transport winien zapewnić punkt szczepień, w którym te osoby się zarejestrowały. Niemniej, oczywiście jako miasto wychodzimy takim osobom naprzeciw – mówi Bartłomiej Kucharczyk, kierownik Referatu Dialogu Społecznego UM Włocławek

Na terenie Włocławka od dziś funkcjonuje specjalna infolinia dla mieszkańców, dotycząca transportu na szczepienia przeciwko COVID-19, w przypadku braku możliwości zapewnienia transportu przez punkt szczepień.

Infolinia będzie czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08:00 do 15:00. Dostępna będzie pod numerem telefonu: (54) 414 44 15.

Transport, który realizowany jest przez Urząd Miasta, dotyczy wyłącznie osób należących do następujących grup:

  • osoby niepełnosprawne, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami.
  • osoby powyżej 70 roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Komentarze (1)


koleda (2021-01-16 20:20:47) Zgłoś do moderacji
dlaczego proboszcz brzescia przelozyl kolede w miescie na potem a wioski zmusza aby koleda byla teraz czy chce nas zarazic koronawirusem

Dodaj swój komentarz