#SzczepimySię. Ruszyła kampania promująca szczepienia

2021-01-12 15:47:14, Q4.pl

Ruszyła rządowa kampania informacyjna o nazwie #SzczepimySię. Ma ona na celu przekonanie jak największej ilości polaków do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi. Przypomnijmy, że na chwilę obecną realizowane są szczepienia tzw „grupy 0”. Już od 15 stycznia ruszy rejestracja na szczepienia dla seniorów, którzy skończyli 80 lat.

Rejestracja seniorów powyżej 80 roku życia, którzy wyrażą chęć rejestracji, mają czas do 21 stycznia. Natomiast te osoby, które skończyły 70 lat, będą mogły zarejestrować się na szczepienia już od 22 stycznia. Decyzja podziału grupy senioralnej na dwie części wynika ze wzrostu niebezpieczeństwa choroby, wraz z wzrostem wieku.

25 stycznia 2021 r. rozpoczną się szczepienia zarejestrowanych seniorów. – Wszyscy seniorzy powyżej 70. roku życia od 25 stycznia będą mogli się szczepić w blisko 6 tysiącach punktów w całej Polsce.

Tymczasem, aby zachęcić wszystkich Polaków do szczepień, ruszyła kampania informacyjna o nazwie #SzczepimySię. Akcja trwa zarówno w telewizji, jak i w radiu, czy nawet internecie. Do akcji włączyli się także znani aktorzy: Stanisław i Mateusz Banasiukowie, czy Cezary Pazura, który został ambasadorem kampanii. Materiały emitowane w ramach kampanii informacyjnej, uzyskały dotąd łącznie ponad 300 milionów odsłon.

Dodatkowo, Kancelaria Premiera uruchomiła stronę internetową, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki przeciwko COVID-19. Otwarto także bezpłatną, oraz całodobową infolinie Narodowego Programu Szczepień przeciw koronawirusowi, która dostępna jest pod numerem 989. Najważniejsze informacje na temat szczepień wysyłane są także pocztowo, w ramach dedykowanych broszur.

 

 

 

Obraz Wilfried Pohnke z Pixabay

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz