Zamknij [X]

Przemysław Frasunkiewicz nowym pierwszym trenerem Anwilu Włocławek

2021-01-07 09:01:22, Q4.pl

Przemysław Frasunkiewicz został nowym szkoleniowcem Rottweilerów. KK Włocławek informuje, że umowa została podpisana na okres półtorej roku, bez żadnych klauzul, do czerwca 2022 roku.

Anwil Włocławek w swoim pierwszym styczniowym spotkaniu zostanie poprowadzony przez nowego szkoleniowca. Frasunkiewicz zdobywa doświadczenie trenerskie od 2016 roku, kiedy to objął ster nad projektem drużyny Asseco Arki Gdynia, złożonej jedynie z polskich graczy. To właśnie w Gdyni spędził on trzy ostatnie sezony swojej zawodowej kariery.

Jako trener, Frasunkiewicz prowadził swoje drużyny w różnych okolicznościach; w związku ze zmienną polityką klubową, skład gdynian kilkukrotnie opierał się jedynie o rodzimych graczy, ale przez dwa lata nad morze trafiały naprawdę duże nazwiska, np. Josha Bostica czy Roberta Upshawa. Owocem tych transferów i pracy zespołu był brąz w sezonie 2018/2019 – pierwszy medal klubu od 2012 roku.

Jednocześnie, KK Włocławek informuje, iż dotychczasowy pierwszy trener Marcin Woźniak oraz asystent Grzegorz Kożan pozostają w klubie. Razem z przychodzącym z Frasunkiewiczem z Gdyni, kolejnym włocławianinem Kamilem Sadowskim, stanowić będą sztab szkoleniowy.

Więcej informacji na ten temat znajduję się tutaj.

(Informacja prasowa KK Włocławek)

Komentarze (1)


Ricardo (2021-01-07 11:21:24) Zgłoś do moderacji
Dla mnie wiekowego kibica Anwilu , to co teraz dzieje się w klubie to woła o pimstę do nieba !! Dodatkowym dla mnie horrorem jest to że zespół praktycznie wciąż jest przebudowywany , odchodzą trenerzy , zawodnicy , a nikomu z władz klubu nie dzieje się nic !! To skandal by zespół był budowany w trakcie sezonu , to dla mnie skandal takie gospodarowanie ludzmi i finansami klubu !! Bussey , Mihewc , Green , Morre , , Bogucki kto i za jakie zasługi czy formę sportową ich tu Anwil zatrudnił ? Druzyna wiekowa , ospała , bez szybkosci , wydaje się jakby na niczym im nie zależało . Był Milicic , byli zawodnicy którzy deklarowali pozostanie we Włocławku , mozna było jedynie przeprowadzić dobre wzmocnienie , a wymieniono ich na ... to co mamy obecnie !! Od początku sezonu nie zdobylismy nic , przegrany Superpuchar , Puchar Polski , odpadnięcie z Ligi mistrzów , i dno tabeli , to nasze obecne ośiągnięcia !! Co na to wszystko Sponsor strategiczny , co na to Prezydent Miasta i co na to wladze Powiatu ? Przykre to ze jeśli chodzi o wypinanie piersi po medale , sujcesorow jest co nie miara , a gdy klub idzie do dna winnych praktycznie nie ma !! .. Pozostają jedynie rozgrywki FIBA , ale czy w zwiazku z kosztami i obecnym składem druzyny , kolejna strata kasy póhdzie klubowi na zdrowie ? ..

Dodaj swój komentarz