Świąteczna Zbiórka Żywności we Włocławku

2020-11-25 15:20:03, Q4.pl

Fundacja Lewiatan i Banki Żywności razem na rzecz potrzebujących we Włocławku organizują Świąteczną Zbiórkę Żywności. Osiem sklepów spółki Lewiatan w naszym mieście postawiło specjalne kosze na produkty które są najbardziej potrzebne dla seniorów. Jeszcze przez kilka dni, do 28 listopada, klienci będą mogli oddać produkty do specjalnego miejsca wewnątrz sklepu. W tym roku zbiórka przebiega pod hasłem „Święta godne, a nie głodne”.

Od poniedziałku 23 listopada do soboty 28 listopada, w ośmiu sklepach Lewiatan we Włocławku i blisko 350 wybranych sklepach sieci w całej Polsce, prowadzona jest akcja Świątecznej Zbiórki Żywności.

Jak co roku, także i tym razem akcja trwa, mimo tego iż Bank Żywności w Toruniu z powodu pandemii nie jest organizatorem. Radna Rady Miasta Włocławek, Agnieszka Jura-Walczak zwróciła się z prośbą o współpracę do Banku Żywności w Grudziądzu.

Pani Krystyna Marszałek, wraz ze swoimi wolontariuszami rozdziela to na paczki i przekazują to rencistom, emerytom, którzy mają bardzo niskie dochody, którym z ledwością starcza na przeżycie, a tak jak mówię, zgodnie z hasłem; warto aby te święta spędzili godnie, a nie głodnie – mówi radna miasta, Agnieszka Jura-Walczak

W akcji może wziąć udział każdy mieszkaniec Włocławka, jak mówią sami organizatorzy, nie trzeba wiele – wystarczy do stałej listy produktów dołączyć jeden z długim terminem przydatności. To mały gest, który ma ogromne znaczenie, szczególnie dla beneficjentów.

Myślę że makarony, seniorzy bardzo często są zachwyceni kiedy im daje makaron, olej, kasze, ryż. (…) jeżeli byłby konserwy rybne, np. albo takie jak kukurydza, groszek, takie które można przygotować na święta cokolwiek, to są bardzo wdzięczni. (…) Jeżeli ktoś mówi że nie ma głodu – jest w błędzie. - mówi menadżer projektu Bank Żywności, Krystyna Marszałek-Michalska

Jest to pierwsza ogólnopolska akcja Fundacji PSH Lewiatan Blisko Twoich Potrzeb, powstała ona bowiem kilka miesięcy temu, jednak od samego początku przyświecał jej jasny cel – angażowania sklepów, jako centra lokalnych społeczności, w celu brania aktywnego udziału w życiu mieszkańców.

Warto pomagać, jest to coś bardzo naturalnego, zwłaszcza w tej sytuacji, w której teraz wszyscy się znajdujemy. Jestem niezwykle dumna, że z naszego miasta z Lewiatana włączyło się aż 8 sklepów (…) mam nadzieje, że efekty będą bardzo dobre, bo dobro wraca. - mówi Katarzyna Długa, prezes fundacji PSH Lewiatan Blisko Twoich Potrzeb.

Sklepy sieci Lewiatan we Włocławku, biorące udział w akcji znajdują się na ulicach:

  • Ostrowska 30
  • Metalowa 16
  • Toruńska 47a
  • Krasińskiego 4
  • Al. Fryderyka Chopina 27
  • Grodzka 45
  • Pogodna 10
  • Długa 63
     

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz