Włocławski szpital prosi o wsparcie

2020-10-19 14:51:01, Q4.pl

W dobie pandemii wiele szpitali ma problemy z zaopatrzeniem. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku nie jest wyjątkiem. Wystosowany przez szpital apel, jasno mówi czego brakuje kadrze; środki ochrony osobistej.

Włocławska społeczność, jak i przedsiębiorcy nie przestają wspierać naszego szpitala. Nieustanne zapytania w kierunku placówki o sposób pomocy, czy potrzebny lecznicy sprzęt sprawiły, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku na swojej stronie na Facebook'u opublikował apel z informacją na temat ktualnych potrzeb szpitala.

Największą wagę na chwilę pracownicy kładą na środki ochrony osobistej, są one obecnie kluczowe, z uwagi na wzrost zachorowań. Szpital zaznacza że priorytetem są rękawice ambulatoryjne, nazywając je „deficytowym towarem” na rynku. Ponadto potrzebne są atestowane rękawice chirurgiczne, fartuchy włókninowe wodoodporne bądź kombinezony, oraz maseczki chirurgiczne z filtrem.

Każda pomoc jest bardzo potrzebna cały czas, gdyż asortyment ten jest bardzo szybko zużywany, a potrzeby co raz większe – czytamy w komunikacie placówki

Szpital dziękuje też wszystkim, którzy dotąd zaangażowali się w pomoc dla włocławskiej lecznicy, na apele wysyłane pocztą tradycyjną, mailowo, bądź telefonicznie. Pierwsze dostawy jakże kluczowego w tej chwili sprzętu przewidywane są na dzień jutrzejszy.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz