Oskar Mazurkiewicz wicemistrzem Polski Karate Kyokushin do 80 kg

2020-10-12 13:20:39, Q4.pl

Zawodnik Włocławskiego Klubu Karate Kyokushin Oskar Mazurkiewicz wywalczył tytuł wicemistrza Polski do 80 kg podczas 47. Mistrzostw Polski Seniorów Karate Kyokushin. Jest to trzeci medal tego zawodnika na Mistrzostwach Polski w kategorii senior.

Zawody odbyły się w dniu 10 października 2020 r w Ząbkowicach Śląskich, w rygorze sanitarnym związanym z pandemią COVID-19, gdzie rywalizowało 107 zawodników z 55 klubów z Polski. Zawody pierwotnie miały odbyć się w kwietniu 2020r, jednak z uwagi na sytuację epidemiczną termin uległ zmianie.

W Mistrzostwach Polski brali udział w większości ubiegłoroczni medaliści. Oskar przegrał walkę finałową przez waza-ari (pół punktu) z Szymonem Olpińskim z KSW Józefów - złotym medalistą 2019r. Należy podkreślić, że bardzo dobre przygotowanie Oskara Mazurkiewicza, jego wysiłek osobisty a także pomoc współćwiczących Włocławskiego KKK i Płockiego KKK, pozwoliły mu walczyć w finale. Wszystkim zaangażowanym w sukces Oskara składamy podziękowania.

Zawody przygotowane przez shihana Witolda Stolarczyka; kierownika Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushin były zorganizowane na wysokim poziomie.

Gratulujemy tytułu wicemistrza Polski i życzymy dalszych sukcesów.

(Informacja prasowa WKK Kyokushin)

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz