Zamknij X

Za dwa lata przy ul. Celulozowej będą nowe mieszkania

2020-10-09 09:35:12, Maciej Kowalczyk

W tej lokalizacji powstanie 288 mieszkań w formule na wynajem. 1 września 2020 r. została podpisana umowa z Wykonawcą - PEKABEX BET S.A. z Poznania na kwotę 71 170 419, 97 zł.

Formalnie budowa już ruszyła. W tej chwili trwają tzw. prace przygotowawcze: wykonawca organizuje plac budowy, zabezpiecza sprzęt, finalnie przygotowuje się do podjęcia robót. Termin na wybudowanie bloków w technologii prefabrykowanej wynosi 24 miesiące od daty podpisania umowy.

Do kogo będzie skierowana nowa, mieszkaniowa oferta samorządu Włocławka?

Zależy nam na tym, żeby ludzie najbardziej potrzebujący i przede wszystkim ci, którzy pracują i stać ich na utrzymanie takiego mieszania, z tej oferty skorzystali. - mówi prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, dodając, że ceny mieszkań na wynajem, które powstaną przy ul. Celulozowej, będą konkurencyjne w stosunku do cen rynkowych.

Warto dodać, że w naborze wniosków na wynajem mieszkań przy ul. Celulozowej, do ratusza wpłynęło 760 formularzy od osób zainteresowanych. Wnioski pod względem merytorycznym rozpatrzy Komisja, którą w tym celu powoła Prezydent Włocławka.

(Informacja prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz