Podejrzany o uszkodzenie mienia wpadł, gdy wrócił na miejsce przestępstwa

2020-09-21 13:32:43, Maciej Kowalczyk

28-latek usłyszał zarzut uszkodzenia monitora w salonie gier. Wpadł dzięki informacji od osoby, która rozpoznała podejrzanego na zdjęciach z monitoringu, opublikowanych przez radziejowskich policjantów.

Stare powiedzenie, że przestępca wraca na miejsce przestępstwa, potwierdziło się w przypadku uszkodzenia mienia, do którego doszło 9 czerwca br. w salonie gier na ul. Brzeskiej w Radziejowie. Nieznany wtedy mężczyzna umyślnie uderzając w ekran monitora dotykowego, uszkodził go. Właściciel wycenił straty na kilkaset złotych.

Monitoring zarejestrował wizerunek sprawcy. Po opublikowaniu tych zdjęć, radziejowscy policjanci odebrali dużo sygnałów o sprawcy. W końcu otrzymali informację, że mężczyzna ze zdjęć wrócił do salonu gier.

Natychmiast pojechali tam kryminalni, którzy zatrzymali 28-letniego mieszkańca Bydgoszczy. Mężczyzna przyznał się do uszkodzenia sprzętu. Tłumaczył się policjantom, że był zdenerwowany, gdyż przegrał pieniądze i swą złość wyładował na monitorze do gier.

Zatrzymany usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Radziejowscy policjanci dziękują wszystkim osobom, które przekazały informacje dotyczące sprawcy tego czynu, a które przyczyniły się do jego identyfikacji.

(Inf. prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz