Zamknij X

Pandemia się rozwija – 3 kolejne zakażenia koronawirusem we Włocławku

2020-08-14 11:54:41, Maciej Kowalczyk

825 przypadków w Polsce, 15 nowych ofiar pandemii COVID-19 – to bilans podany dziś przez Ministerstwo Zdrowia. Niestety kolejne przypadki zakażenia koronawirusem wykryto też we Włocławku.

Dotąd w naszym mieście zdiagnozowano 36 przypadków zakażeń, dziś prezydent Marek Wojtkowski poinformował o trzech kolejnych zakażeniach:

Są to dwie panie i pan którzy we Włocławku pracowali. To nie są osoby przejezdne. To  nie są osoby które wróciły z urlopów tak jak to było wcześniej. To pokazuje że niestety brak zachowania warunków bezpieczeństwa, brak noszenia maseczek czy też zachowania bezpiecznego dystansu powoduje że rzeczywiście jesteśmy cały czas mocno narażeni na tę chorobę.

Jednocześnie Urząd Wojewódzki poinformował o jednym nowym zakażeniu w mieście.

Spośród wszystkich przypadków jakie wykryto dotąd we Włocławku 22 zakończyły się wyleczeniem zakażonych, w dwóch przypadkach przebieg choroby doprowadził do zgonu pacjentów.

Jak donosi Urząd Wojewódzki w województwie potwierdzono dziś łącznie 22 nowe przypadki zakażenia. Wśród nich są między innymi 4 osoby z Torunia, 3 osoby z Bydgoszczy, 4 osoby z powiatu bydgoskiego i 3  osoby z powiatu sępoleńskiego. Łącznie w regionie jest obecnie 243 zakażonych patogenem, od początku epidemii wykryto w województwie 964 przypadki zakażenia.

W Polsce bilans nowych przypadków powiększył się o 825. Całkowita liczba zakażeń od początku pandemii przekroczyła więc w kraju 55 tysięcy, zmarło 1858 osób.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz