Zamknij X

Włocławscy Bohaterowie 1920 roku – wyjątkowy pokaz zaczyna się jutro

2020-08-12 11:44:16, Maciej Kowalczyk


kiedy 2020-08-14 | 20:30 gdzie Bulwary 9

Nadchodzący weekend przyniesie nam uroczystości z okazji setnej rocznicy jednej z najważniejszych bitew w historii Polski i 18. najważniejszej bitwy w historii świata. Nadchodzące dni pełne są wydarzeń. Jedno z nich organizowane jest przez Stowarzyszenie Otoczenia Przedsiębiorców ProBiznes.

W czasie Bitwy Warszawskiej, zwanej też Cudem nad Wisłą, bardzo ważną rolę odegrał Włocławek. Obrona Wloclawka, która trwała w dniach 13-19 sierpnia 1920 roku, to jedna z najważniejszych kart w historii naszego miasta i regionu. Warto o niej przypomnieć. Taki właśnie jest cel projektu przygotowanego przez Stowarzyszenie Otoczenia Przedsiębiorców ProBiznes, Stowarzyszenie zorganizuje multimedialny pokaz świateł (tzw. mapping) pod tytułem „Włocławscy Bohaterowie 1920 roku”, które na ten cel pozyskało dotację z Programu Niepodległa w wysokości 55 tysięcy zł.

W ramach projektu planujemy upamiętnić Włocławskich Obrońców Wisły z 1920 roku. Za pomocą projektorów stworzymy barwny spektakl ożywiający fasadę jednego z włocławskich budynków. Pokazy będą odbywać się w dniach 13-15 sierpnia, co 15 minut po zmroku. Będzie można obejrzeć także transmisję wydarzenia w internecie. Uważamy, że konieczne jest upamiętnienie tej rocznicy, tym bardziej, że Wloclawek odegrał kluczową rolę w zatrzymaniu bolszewików - zapowiada Magdalena Nowak, członek Stowarzyszenia ProBiznes.

Mapping 3D to rodzaj multimedialnego pokazu polegający na wyświetleniu na budynku obrazu lub animacji - mogą to być poruszające się elementy, gra świateł, można też tworzyć elementy iluzji.

(Inf. prasowa i zdjęcie organizatora)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz