Zamknij X

Policyjni „wodniacy" patrolują akweny w powiecie włocławskim

2020-08-11 14:08:14, Maciej Kowalczyk

Funkcjonariusze z ogniwa wodnego włocławskiej jednostki policji od początku wakacji patrolują Wisłę, zbiorniki wodne i tereny przyległe do nich. Mundurowi sprawdzają czy wypoczywający nad wodą przestrzegają zasad bezpieczeństwa i przepisów śródlądowych związanych z ruchem żeglugowym. Do służby wykorzystują policyjne quady oraz łódź motorową.

Słoneczna pogoda i wysokie temperatury powietrza sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. By letnie popołudnia spędzane w ten sposób były miłym wspomnieniem, nad bezpieczeństwem relaksujących się osób czuwają policjanci z ogniwa wodnego włocławskiej jednostki. Mundurowi przy pomocy quadów kontrolują tereny nad brzegiem akwenów, natomiast służbę na wodzie pełnią na łodzi motorowej. Policjanci zwracają uwagę na osoby korzystające z różnego typu sprzętu pływającego oraz na plażowiczów pod kątem przestrzegania przez nich zasad bezpieczeństwa. „Pod lupę" brane są także jednostki pływające. Funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości sterników oraz wyposażenie w sprzęt asekuracyjno-ratunkowy.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy głównie od nas samych. Oprócz przestrzegania ogólnych zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, stosujmy się także do obowiązujących obostrzeń związanych z koronawirusem.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz