Zamknij X

2 dni i niespełna milion złotych. Trwa wyścig o życie Kacpra

2020-08-11 15:47:59, Maciej Kowalczyk

Na koncie akcji już 3/4 potrzebnej sumy, ale pozostało niewiele czasu. Internetowa zbiórka na leczenie Kacpra trwa. Trwają też kolejne akcje połączone ze zbiórką dla młodego włocławianina. Dziś przed Szkołą Podstawową nr 5 spotkali się w tym celu pracownicy oświaty.

To właśnie do „piątki” przy ulicy Wienieckiej chodzi 10-latek, który w czerwcu ukończył z powodzeniem naukę w 3 klasie. Jakim uczniem jest Kacper? Pytano o to wicedyrektor placówki mówi o nim w samych superlatywach:

Od trzech lat był naszym uczniem. Wspaniałym uczniem, wzorowym uczniem. Mimo tego, że w klasie II zmagał się z ciężką, śmiertelną chorobą i przechodził bardzo trudną, wyczerpującą terapię to pilnie się uczył i „dał radę”. Drugą klasę zakończył sukcesem uzyskując miano wzorowego ucznia. Wspaniały chłopczyk, wspaniały kolega, bardzo życzliwy, chętnie biorący udział we wszystkich szkolnych przedsięwzięciach, odnoszący liczne sukcesy w szkolnych konkursach – wylicza Jolanta Jabłońska.

Dziś na szkolnym boisku pojawili się pracownicy włocławskiej oświaty, którzy poprzez popularny #gaszynChallenge zachęcali do wsparcia zbiórki i sami także dokładali swoją finansową „cegiełkę” do leczenia Kacpra.

To ważne, bo czasu pozostało już niewiele. Zaledwie dwa dni – tyle potrwa jeszcze zbiórka na stronie internetowej. Choć kwota imponuje, bo we wtorkowe popołudnie na koncie znajdowały się już ponad 2 miliony i 966 tysięcy. Niemniej warto przypomnieć, że by umożliwić nowatorskie leczenie za pomocą komórek macierzystych w Stanach Zjednoczonych konieczne są 4 miliony złotych. Niestety lekarze w Polsce nie są w stanie mu pomóc, tylko za oceanem medycy mogą ocalić jego życie.

Dlatego też to nasze spotkanie. Żeby zebrać środki finansowe, dołączyć się do tej brakującej puli – tłumaczyła dziś obecna na #GaszynChallenge Barbara Moraczewska, zastępczyni prezydenta – Tak, żeby jak najszybciej Kacper mógł wrócić do szkoły. To jest jego marzenie i jedna z większych próśb – by jak najszybciej mógł znaleźć się w tej klasie, w której jest. Wrócić do kolegów i koleżanek.

Wciąż można pomóc spełnić to marzenie. Link do zbiórki znajdziecie poniżej:

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz