Dzieje się w Śródmieście Cafe

2020-07-22 11:24:49, Maciej Kowalczyk

Choć trwają wakacje, wciąż wiele dzieje się w Kawiarence Obywatelskiej na ulicy 3 Maja 9. Co czeka nas w najbliższym czasie? Spotkania i konkursy. Szczegóły poniżej.

„Poetyckie Cafe” z autorem biografii Leopolda Tyrmanda

22 lipca o 16.30 w ramach cyklu "Poetyckie Cafe" zapraszamy na spotkanie z Marcelem Woźniakiem, toruńskim pisarzem, autorem poczytnych kryminałów (cykl o sprawach prowadzonych przez Leona Brodzkiego) oraz autorem głośnej biografii Leopolda Tyrmanda.

"Kim jest Leopold Tyrmand - polski pisarz roku 2020?" - to zagadka, którą spróbujemy rozwikłać razem z naszym Gościem. Spotkanie odbędzie się w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9. Zapraszamy!

Blogerka Poli Ann w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe”

W piątek, 24 lipca o 16.30 zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie z cyklu "Poetyckie Cafe". Tym razem gościć będziemy Annę Bałutę - kobietę o wielu talentach i twarzach. Związana z Gdańskiem Absolwentka włocławskiego LMK jest bowiem filolożką, nauczycielką, pracuje na wyższej uczelni, prowadzi bloga Poli Ann, a ostatnio zadebiutowała jako pisarka, wydając książkę "Portrety". Jeśli chcą Państwo przekonać się, jak prezentuje się portret nowoczesnej kobiety, zapraszamy serdecznie na spotkanie!

Spotkanie odbędzie się w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9. Zapraszamy!

„Każda kamienica, to kawał historii”

Pod takim hasłem Fundacja „Vladislawia”– Operator kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe”, wznawia cykl prezentacji 10 najciekawszych włocławskich kamienic ze Śródmieścia - krótkich informacji, a także ciekawostek o wybranych budynkach.

Ze względu na Covid 19, nie będzie spotkań, ale mamy propozycję dla ciekawych poznania 10 wybranych kamienic w Śródmieściu. Jest to konkurs fotograficzny. Co kilka dni na Facebooku kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” będzie publikowana krótka historia i ciekawostki o wskazanym budynku i jego fotografia. Uczestnicy konkursu proszeni będą o sfotografowanie kamienicy w taki sposób lub taką techniką, która będzie wyróżniała ją pod kątem artystycznym, nowatorskim (np. sfotografowanie przez szyby samochodu, zaparkowanego naprzeciwko lub odbicie budynku w bocznym lusterku samochodu, albo w półcieniu itp.). Liczymy na pomysłowość autorów zdjęć i przesyłanie ich (3-5) pod wskazany adres:

fundacja@ksw.wloclawek.pl z dopiskiem „zdjęcie na konkurs – Każda kamienica, to kawał historii” .

Wyróżnione zdjęcia znajdą się w albumie z kamienicami prezentowanymi w cyklu na zakończenie 2020 roku.

Pierwszą propozycją jest kamienica u zbiegu ulic 3-Maja 7 (Nowej) i Cyganka 14. Powstała na dwóch pustych placach, które w 1844 roku, kupił Michał Nowacki – lekarz Szpitala powiatu kujawskiego. Budynek oddano do użytku w 1847 r.

Więcej informacji, w tym regulamin konkursu fotograficznego na profilu fejsbukowym kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” oraz www.fundacjavladislawia.pl (zakładka Aktualności).

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz