Zamknij X

Marek Wojtkowski: Ścierają się dwie wizje Polski

2020-07-10 08:06:56, Maciej Kowalczyk

Najdłuższa kampania wyborcza w dziejach III RP dobiega końca. Na jej finiszu swoje poparcie dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego przekazali prezydenci miasta i radni klubów koalicji.

Marek Wojtkowski raz jeszcze podziękował mieszkańcom za liczny udział pierwszej turze wyborów. Apelując o dużą frekwencję w drugiej turze poparł jednocześnie Rafała Trzaskowskiego jako tego kandydata, który ma zmienić obraz Polski:

Myślę, że są to najważniejsze wybory w ciągu ostatnich 30 lat. Być może ważniejsze nawet od tych z 4 czerwca 1989 roku – mówił prezydent – Będziemy wybierać najbliższą przyszłość naszego kraju, naszego miasta także. Ścierają się dwie wizje Polski. Polski otwartej, tolerancyjnej i uśmiechniętej i Polski zamkniętej, ze wzniesioną pięścią i z krzykiem na ustach. Musimy sobie odpowiedzieć jaką Polskę chcielibyśmy widzieć w ciągu najbliższych lat.

Prezydent określił Rafała Trzaskowskiego, jako tego kandydata, który jest niezwykle dobrze przygotowany do pełnienia najwyższego urzędu państwie. Dodał ponadto, że najbliższą niedzielę Polacy wybierać będą pewien model państwa. Z jednej strony to model opierający się na poszanowaniu praw różnych grup społecznych, z drugiej zaś model spierający je na margines.

Więcej w materiale wideo.

 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz