Multimedialny pokaz świateł na 100. rocznicę Obrony Włocławka

2020-07-07 13:54:44, Maciej Kowalczyk

Wielkimi krokami zbliża się 100. rocznica jednej z najważniejszych bitew w historii Polski i 18. najważniejszej bitwy w historii świata. Już w sierpniu czeka nas przy tej okazji wiele wydarzeń. Jedno z nich organizowane jest przez Stowarzyszenie Otoczenia Przedsiębiorców ProBiznes.

W czasie Bitwy Warszawskiej, zwanej też Cudem nad Wisłą, bardzo ważną rolę odegrał też Włocławek. Obrona Wloclawka, która trwała w dniach 13-19 sierpnia 1920 roku, to jedna z najważniejszych kart w historii naszego miasta i regionu.

Z tej okazji zarówno Miasto Wloclawek, jak i wiele organizacji pozarządowych, szykuje wydarzenia, które przybliżą mieszkańcom przebieg tej bitwy. Taką inicjatywę przygotowuje też Stowarzyszenie Otoczenia Przedsiębiorców ProBiznes, które na ten cel pozyskało dotację z Programu Niepodległa w wysokości 55 tysięcy zł. Stowarzyszenie zorganizuje multimedialny pokaz świateł (tzw. mapping) pod tytułem „Włocławscy Bohaterowie 1920 roku”.

W ramach projektu planujemy upamiętnić Włocławskich Obrońców Wisły z 1920 roku. Za pomocą projektorów stworzymy barwny spektakl ożywiający fasadę jednego z włocławskich budynków. Pokazy będą odbywać się w dniach 13-15 sierpnia, co 15 minut po zmroku. Będzie można obejrzeć także transmisję wydarzenia w internecie. Uważamy, że konieczne jest upamiętnienie tej rocznicy, tym bardziej, że Wloclawek odegrał kluczową rolę w zatrzymaniu bolszewików - mówi Magdalena Nowak, członek Stowarzyszenia ProBiznes.

Mapping 3D to rodzaj multimedialnego pokazu polegający na wyświetleniu na budynku obrazu lub animacji - mogą to być poruszające się elementy, gra świateł, można też tworzyć elementy iluzji.

(Inf. prasowa i zdjęcie organizatora)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz