"Włocławek 1920. W obronie Wisły" - zapraszamy na spotkanie z autorem

2018-08-10 10:29:06, Maciej Kowalczyk


kiedy 2018-08-16 | 17:00 gdzie Centrum Kultury Browar B.

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości to okazja do tego, by przybliżyć szerszej publiczności historię kraju, także przez pryzmat lokalnej społeczności i wydarzeń związanych z miastem. O tej najbliższej historii traktuje najnowsza książka dr. Tomasza Dzikiego.

„Włocławek 1920. W obronie Wisły” to tytuł publikacji włocławskiego historyka, jaka ukazała się nakładem wydawnictwa Bellona. To znakomite źródło informacji dla każdego, kto chciałby poznać bliżej kulisy zmagań Wojska Polskiego i Armii Czerwonej na tym odcinku frontu.


Jak przebiegały walki? Skąd 16 sierpnia pod miastem znalazł się 3. Korpus Kawalerii Gaja Bżyszkiana? Jak poważnym zagrożeniem dla całości walk obronnych Polaków, było to niespodziewane uderzenie na strategiczny most na Wiśle? Dlaczego bolszewicy odeszli spod miasta trzy dni poźniej?


Odpowiedzi na te pytania można szukać w książce, można także o minionych wydarzeniach porozmawiać z dr. Dzikim w CK Browar "B.". Spotkanie autorskie z historykiem odbędzie się 16 sierpnia. Początek o 17:00.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz