Zamknij X

Młodszy aspirant Maciej Stawicki wyróżniony „Kryształowym Sercem"

2020-07-03 10:40:28, Maciej Kowalczyk

„Kryształowe Serce" jest honorowym wyróżnieniem przyznawanym za wzorową i ofiarną postawę na rzecz mieszkańców, zarówno w czasie służby, ale też w czasie wolnym. Wśród 55 wyróżnionych policjantów był także radziejowski przewodnik psa służbowego mł.asp. Maciej Stawicki.

„Kryształowym Sercem" może być wyróżniony policjant pełniący służbę w jednostce Policji woj. kujawsko-pomorskiego, który wykonując obowiązki, a tym bardziej działając poza czasem służby, przyczynił się do uratowania życia i zdrowia innej osoby, a także wykazał się wyjątkową, prospołeczną postawą w niesieniu pomocy.

"Kryształowe Serce" przyznają wspólnie Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego po zarekomendowaniu kandydatów przez Kapitułę składającą się z przedstawicieli Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Wczoraj(2.07.20r.) w Bydgoszczy, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Piotr Leciejewski oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego podinsp. Piotr Kujawa wręczyli „Kryształowe Serca" wyróżnionym policjantom.

Wśród wyróżnionych był także mł. asp. Maciej Stawicki policjant z radziejowskiego garnizonu. Na co dzień pełni służbę jako przewodnik psa służbowego. Został wyróżniony za pomoc czteroosobowej rodzinie, która znalazła się w trudnej sytuacji bytowej. Jak opowiada Maciek zaczęło się od zwykłej interwencji, przeprowadzonej w styczniu br. w jednej z wiosek w pow. radziejowskim. W trakcie interwencji zobaczył, w jak trudnych warunkach żyje czteroosobowa rodzina z dwójką małych dzieci.

Policjant powiadomił ośrodek opieki społecznej, ale na tym nie skończył. Na drugi dzień przywiózł ubrania i zabawki dla dzieci a także żywność i środki czystości. Zakupił węgiel do ogrzania domu i łóżeczko dla dwulatka, który spał w rozpadającym się łóżku.

Za taką właśnie bezinteresowną pomoc, okazane serce i wrażliwość na ludzką krzywdę, został wyróżniony „Kryształowym Sercem".

Do życzeń przyłączają się policjanci i pracownicy cywilni KPP Radziejów.

(Inf. prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz