Zamknij X

„Bezpieczna droga" działania na drogach powiatu radziejowskiego

2020-07-03 10:52:37, Maciej Kowalczyk

Radziejowscy policjanci kontynuują działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Mundurowi z ruchu drogowego kontrolowali pieszych i pojazdy w miejscach szczególnie zagrożonych.

Działania „Bezpieczne droga" trwały cały wczorajszy dzień. Policjanci z ogniwa ruchu drogowego skupili się na miejscach, gdzie ostatnio doszło do zdarzeń drogowych, a także tych zagrożeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożenia Bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby bezpiecznie poruszać się po drogach, aby nie dochodziło do przykrych wydarzeń.

Policjanci zwracali szczególną uwagę na trzeźwości kierowców, przekraczanie dozwolonej prędkości, korzystania z pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach. Sprawdzano także zachowanie się pieszych oraz egzekwowano obowiązek, używania elementów odblaskowych po zmierzch poza terenem zabudowanym.
W trakcie działań zatrzymano nietrzeźwego kierującego, który mając blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę toyoty.
Ujawniono także kierowców, którzy w znaczny sposób przekroczyli prędkość i za to zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

(Inf. prasowa KPP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz