ANWIL wspiera aktywny rozwój wychowanków Domu Dziecka we Włocławku

2020-07-02 12:46:31, Maciej Kowalczyk

ANWIL S.A. wspólnie z Fundacją ORLEN zaangażował się w budowę boiska wielofunkcyjnego i placu zabaw dla podopiecznych Domu Dziecka im. Ks. Bp. W. Owczarka we Włocławku. Nowe miejsce zabawy będzie służyło wychowankom ośrodka w wieku od 3 do 18 lat.

Włocławska spółka chemiczna od wielu lat angażuje się na rzecz społeczności lokalnej. Działania dla najbardziej potrzebujących na stałe wpisały się w jej korporacyjne DNA. Tym razem ANWIL podjął wyzwanie i zaangażował się w budowę przestrzeni do zabawy dla podopiecznych Domu Dziecka im. Ks. Bp. W. Owczarka we Włocławku.

ANWIL to firma odpowiedzialna społecznie, wyznaczamy kierunki i pokazujemy, że przedsiębiorstwa, które chcą odnieść sukces nie mogą zapominać o innych, biznes i zaangażowanie społeczne są ze sobą nierozerwalne. Szczególnie bliska jest nam pomoc najmłodszym, dzieci to przyszłość nas wszystkich. Pomagamy wyrównywać szanse i chętnie angażujemy się tam, gdzie możemy dać chwile szczęścia i uśmiechu. Wsparcie budowy placu zabaw i boiska to wyraz naszej troski i zaangażowania, jesteśmy dobrym sąsiadem, który nie zostawia innych w potrzebie. Wierzę, że młodzi podopieczni placówki będą każdego dnia bawić się w tym wyjątkowym miejscu i czerpać z niego wiele radości - powiedziała Agnieszka Żyro, PrezesZarządu ANWIL S.A. 

Strefa dla dzieci została podzielona na 2 obszary – boisko wielofunkcyjne oraz plac zabaw. Boisko do piłki nożnej oraz do koszykówki wyrównano i wyłożono specjalną, bezpieczną powierzchnią. Wyposażono je także w profesjonalny sprzęt sportowy. Obok boiska, powstał kolorowy plac zabaw, dedykowany dla młodszych podopiecznych ośrodka. Składa się on m.in. z takich sprzętów jak huśtawki, karuzela oraz piaskownica. Nie zabrakło także urządzeń, które pozwolą na aktywne sportowe ćwiczenia pod chmurką - zamontowano rozbudowane urządzenie siłowni zewnętrznej - biegacz-twister-surfer.

Charytatywne zaangażowanie pracowników ANWILU

Tuż przed oficjalnym otwarciem placu zabaw pracownicy ANWILU aktywnie włączyli się do akcji przygotowania przestrzeni do zabawy dla dzieci. Wspólnie zorganizowali wolontariat, w ramach którego uporządkowali i na nowo zaaranżowali teren zielony wokół boiska i placu zabaw.

Wolontariusze posadzili kilkadziesiąt sadzonek tui, ozdobnych traw, lawendy i hortensji, które sprawią, że podopieczni ośrodka będą jeszcze chętniej spędzali aktywnie czas na świeżym powietrzu.

(Inf. prasowa ANWIL S.A)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz