Kolizja dwóch ciężarówek na Al. Kazimierza Wielkiego

2020-07-01 13:51:29, Maciej Kowalczyk

Włocławscy policjanci zostali wezwani dziś rano do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego na Al. Kazimierza Wielkiego we Włocławku. W pobliżu Zespołu Szkół Samochodowych zderzyły się dwie ciężarówki. Do szpitala trafił 34-letni kierowca jednej z nich. Mężczyzna na szczęście odniósł niewielkie obrażenia, co pozwoliło zakwalifikować zdarzenie jako kolizję.

Dzisiaj (01.07.2020) ok godz. 8 dyżurny włocławskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o groźnie wyglądającym zderzeniu się dwóch ciężarówek na Al. Kazimierza Wielkiego we Włocławku. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że 34 -latek kierujący ciężarowym mercedesem nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i uderzył w tył innego ciężarowego mercedesa znajdującego się przed nim, którego kierowca zatrzymał się na czerwonym świetle przed oznakowanym przejściem dla pieszych.

W wyniku zdarzenia poszkodowany 34-latek został przetransportowany do szpitala na badania. Na szczęście mieszkaniec Włocławka nie odniósł poważnych obrażeń, w związku z czym funkcjonariusze zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Kierującemu 34-latkowi funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy w związku ze stworzeniem zagrożenia w obrębie przejścia dla pieszych. Zostanie także skierowany wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz