Zamknij X

Odszedł król, niech żyje król - Dejan Mihevc w Anwilu

2020-06-25 09:43:15, Maciej Kowalczyk

To koniec pewnej epoki – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Anwilu Włocławek. Trudno się z tym nie zgodzić. Igor Milicić po 5 latach żegna się z Halą Mistrzów i włocławskim klubem.

Nie ukrywam, że nasz pierwszy wybór to jest dalsza współpraca z trenerem Miliciciem. Myślę, że trener, po pierwsze udowodnił swoją jakość trenerską, dwa, to byłby swoisty rekord w polskich warunkach, gdyby szósty sezon z rzędu pracował w klubie ten sam trener – mówił przed tygodniem prezes KK Włocławek Arkadiusz Lewandowski.

Dziś wiemy już z pewnością, że tego rekordu nie będzie. Klub z Włocławka poinformował, że wobec braku konkretnego stanowiska ze strony trenera, ten nie pozostanie głównym szkoleniowcem Anwilu w sezonie 2020/2021. Z pewnością jednak pozostanie w pamięci włocławskich kibiców. Minione pięć lat w historii Anwilu to jego autorska koncepcja budowy zespołów, które osiągały sukcesy, jakich od dawna oczekiwali kibice.

Dwa mistrzostwa Polski, dwa Superpuchary i Puchar Polski zdobyty w tym roku – to wymierny symbol obecności Milicicia we Włocławku. Nie zawsze, co prawda, cieszył się pełnym zaufaniem kibiców. Przypomnijmy choćby o roku 2017, kiedy liderujący po rundzie zasadniczej Anwil przegrał nieoczekiwanie w pierwszej rundzie play-off z Czarnymi Słupsk. We Włocławku postanowiono jednak zaufać trenerowi, który odwdzięczył się pasmem sukcesów w następnych latach.

Od początku swojej pracy we Włocławku Milicić prowadził Anwil w 234 spotkaniach (we wszystkich rozgrywkach), wygrywając 155 z nich, co daje wskaźnik zwycięstw na poziomie 66%. W kolejnym sezonie nie poprawi już jednak tego wyniku.

Kto zastąpi Igora we Włocławku? Dejan Mihevc. Choć Słoweniec nie miał dotąd okazji pracować we Włocławku, kibicom Rottweilerów jest znakomicie znany. Przez dwa lata, jako trener Polskiego Cukru Toruń ścierał się na parkiecie z podopiecznymi Igora Milicicia. Tak było choćby w pamiętnych finałach sezonu 2018/2019, kiedy po siedmiu znakomitych spotkaniach musiał uznać wyższość koszykarzy Anwilu. Srebrny medal w tamtym sezonie nie jest jednak jedynym osiągnięciem szkoleniowca w polskiej lidze. W sezonie 2017/2018 zdobył tytuł trenera roku, na koncie ma także Puchar, oraz Superpuchar Polski.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz