Przed nami bardzo ważne wybory - przekonują działacze PiS

2020-06-24 18:30:23, Maciej Kowalczyk

Powstał włocławski Honorowy Komitet Poparcia kandydatury Andrzeja Dudy. Działacze Prawa i Sprawiedliwości, oraz przedstawiciele innych środowisk, symbolicznie wpisali się dziś na listę poparcia urzędującego prezydenta.

Podobnie jak to miało miejsce przed wyborami 2015 roku, także i dziś członkowie PiS, sympatycy ugrupowania oraz przedstawiciele innych środowisk (artyści, społecznicy, przedsiębiorcy) zdecydowali się na poparcie Andrzeja Dudy przed niedzielnymi wyborami prezydenckimi, zaapelowali też do mieszkańców o oddanie głosu na obecną głowę państwa.

Jak przekonywał Jarosław Chmielewski, oddanie głosu na kandydata Prawa i Sprawiedliwości pozwoli uniknąć konfliktów w systemie władzy, podobnych do tych, jakie w tej chwili występują pomiędzy Sejmem a Senatem, w którym większość ma rządowa opozycja.

Przed nami bardzo ważne wybory – dodawała poseł Joanna Borowiak, przewodnicząca Komitetu – Te wybory toczą się o to jaka będzie Polska. Czy to będzie Polska +, czy to będzie Polska, która będzie się dalej rozwijała. Czy to będzie Polska, w której prezydent będzie ściśle współpracował z rządem Prawa i Sprawiedliwości, tak jak robi to Pan Prezydent Andrzej Duda. Co pokazuje to, że kolejne dobre przedsięwzięcia, dobre ustawy są podpisywane przez Pana Prezydenta.

Posłanka zwracała też uwagę, że prezydent korzysta ze swoich uprawnień, kierując do Sejmu kolejne inicjatywy ustawodawcze. Jako przykład podała złożony wczoraj projekt dotyczący Funduszu Medycznego, zakładający zwiększenie finansowania usług medycznych w perspektywie kolejnych lat, z czego 2 mld złotych miałyby powędrować do systemu opieki zdrowotnej jeszcze w tym roku ( w kolejnych latach, corocznie nakłady miałyby rosnąć o dodatkowe 4 mld.). Joanna Borowiak zarzuciła kontrkandydatom obecnej głowy państwa „festiwal obietnic”, obejmujących te, które zostały spełnione przez Andrzeja Dudę.

 

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz