Anwil ma budżet. Co dalej? Rozmowa z prezesem Arkadiuszem Lewandowskim

2020-06-18 12:00:38, Natalia Cieślak

Wczoraj, 17 czerwca, odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej KK Włocławek, na którym zatwierdzono budżet na sezon 2020/21. Klub podjął również decyzję o udziale w europejskich pucharach.

Rada Nadzorcza zdecydowała o poziomie budżetu zespołu na najbliższy sezon. Prezes klubu Arkadiusz Lewandowski potwierdził, że fundusze będą sporo niższe niż rok temu. Sytuacja na rynku jest dość skomplikowana związku z koronawirusem. Wiele klubów, choćby nasi potencjalni przeciwnicy jak Ryta Wilno czy Galarasaray mierzą się z utrudnieniami finansowymi.

Oczywiście mniejszy budżet to mniejsze środki na zawodników. Którzy będą, a którzy nie będą, to myślę że najbliższe tygodnie pokażą.– Jak mówi Arkadiusz Lewandowski.

Klub przyznaje że najchętniej na czele trenerskim widzą trenera Igora Milicica, który jest z klubem od 2015. To byłby jego 6 sezon wraz z Rottweilerami.

W pierwszej kolejności jest do podpisania umowa z pierwszym trenerem i później wspólnie z nim będę budować zespół- dodaje Prezes Arkadiusz Lewandowski.

W najbliższym czasie finalizowane będą negocjacje z polskimi koszykarzami, na tą chwilę jedyną ważną umowę z klubem ma środkowy zawodnik - Krzysztof Sulima.

Rozgrywki Energa Basket Ligi rozpoczną się 27 sierpnia, a dzień wcześniej Anwil zagra ze Stelmetem o Superpuchar Polski. To oznacza, najpóźniej w połowie lipca rozpoczną treningi.

Więcej w naszym materiale wideo. 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz