Uwaga! Oszuści znowu w akcji!

2020-05-30 11:18:51, Maciej Kowalczyk

Włocławscy mundurowi po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności i czujności w kontaktach z nieznajomymi, w tym także podczas rozmowy telefonicznej. Dzisiaj na terenie miasta doszło kilkakrotnie do próby oszustwa na legendę „na pracownika CBŚP". Na szczęście mieszkańcy nie dali wiary dzwoniącym i nie przekazali im żadnych pieniędzy.

Wczoraj (29.05.2020) włocławscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń od mieszkańców naszego miasta odnośnie podejrzanych telefonów. Oszuści dzwonili do osób z różnych dzielnic i tym razem przedstawiali się jako funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Pod legendą ataku hakerskiego na konta bankowe usiłowali wyłudzić od rozmówców pieniądze. Na szczęście we wszystkich przypadkach włocławianie nie dali się oszukać.

W związku ze zgłoszeniami, które wczoraj otrzymaliśmy, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z nieznajomymi m.in. podczas rozmów telefonicznych. Zwróćmy uwagę osobom starszym, do których najczęściej dzwonią oszuści, by pochopnie nie wypłacali pieniędzy, a o wszystkich niepokojących sygnałach informowali rodzinę i policję.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz