56-latek miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów, a pomimo tego jechał

2020-05-26 09:28:26, Maciej Kowalczyk

Policjanci z Włocławka zatrzymali do kontroli 56-latka, który zlekceważył sądowy zakaz. Mężczyzna nie powinien do stycznia 2023 prowadzić żadnego pojazdu mechanicznego. Taki wyrok zapadł wobec niego za wcześniejszą jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz za złamanie zakazu może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (22.05.2020) na drodze krajowej 91 w miejscowości Bagno (gm. Lubień Kujawski) patrol „drogówki" zatrzymał do kontroli drogowej kierującego mazdą. Podczas sprawdzania w policyjnym systemie okazało się, że 56-letni mężczyzna nie powinien prowadzić auta. Zgodnie z orzeczeniem sądu, kierowca ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznym na okres 48 miesięcy, który kończy się mieszkańcowi gm. Lubień Kujawski w styczniu 2023 roku. Powodem takiego orzeczenia sądu była jego wcześniejsza jazda samochodem w stanie nietrzeźwości. Do zatrzymania doszło w październiku 2018 w miejscowości Stępka, gdzie urządzenie wykazało u niego 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i poinformowali o skierowaniu sprawy do sądu. Za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi mężczyźnie grozić może kara pozbawienia wolności do lat 5.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz