Poranne wypadki na A1 - znamy szczegóły zdarzeń

2018-08-10 12:22:22, Maciej Kowalczyk

Według informacji jakie dotarły do naszej redakcji, dziś ponownie doszło do wypadków na podwłocławskim odcinku autostrady A1. Na trasie utworzyły się ogromne korki. W tej chwili jednak ruch odbywa się już płynnie. Informację o zdarzeniach potwierdziła KMP we Włocławku.

Do zdarzeń doszło zarówno na nitce w kierunku Gdańska, jak i tej prowadzącej w stronę Łodzi. Jak informuje KMP do zdarzeń doszło w pobliżu m. Ludwinowo (gm. Lubień Kujawski). Najpierw z ciężarówą zderzył się tam samochód osobowy, a godzinę później na tym samym pasie zderzyło się 5 samochodów. W wyniku zdarzeń sześć osób trafiło do szpitala.

Do pierwszego z wypadków doszło około godziny 5:00.  Dyżurny KMP został powiadomiony wtedy  o zdarzeniu drogowym na 204 kilometrze A-1.  Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 56-letni kierujący samochodem osobowym marki citroen, jadąc lewym pasem ruchu nagle zjechał na prawy pas i uderzył w tył naczepy pojazdu ciężarowego. W wyniku zdarzenia 4 osoby z osobówki zostały przetransportowane do szpitala.

Natomiast godzinę później w związku z utrudnieniami na pasie prowadzącym w kierunku Gdańska, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 5 pojazdów osobowych. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 39-letni kierujący pojazdem seat nie dostosował prędkości do warunków na drodze i najechał na tył czterech pojazdów poruszających się powoli w związku z wcześniejszym wypadkiem. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Wszyscy kierowcy byli trzeżwi.

To kolejne, w ostatnich dniach, wypadki na tym odcinku trasy. Przypomnijmy, że w srodę doszło tam do zderzenia, w którym ucierpiało dwóch kierowców.

Jak się okazuje, to nie jedyny incydent na podwłocławskich drogach dzisiaj. Do wypadku doszło także na DK 62, na wysokości Płowiec (odcinek Włocławek - Strzelno), tu także, z powodu wypadku, droga została zablokowana.

Czyste niebo i suchy asfalt, mogą prowokować do brawurowej jazdy. Pamiętajmy jednak, że ostrożność i rozwaga powinna nam towarzyszyć na drodze zawsze.

Komentarze (1)


Kostek (2018-08-10 14:00:58) Zgłoś do moderacji
Płowiec? Nie ma takiej miejscowości. Są za to Płowce

Dodaj swój komentarz