Niebawem pożegnamy maseczki?

2020-05-25 11:07:58, Maciej Kowalczyk

Myślę, że dzisiaj lub jutro zapadnie decyzja ws. zniesienia obowiązku noszenia maseczek na ulicach – powiedział dziś minister zdrowia na antenie Polsatu News. Łukasz Szumowski dodał jednak, że ten obowiązek może zostać utrzymany w kilku województwach.

Od dwóch tygodni w wypowiedziach członków rządu pojawiała się informacja, że zniesienie obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej „jest przedmiotem analiz”. Wszystko wskazuje na to, że jednak to nastąpi i po raz pierwszy od 16 kwietnia będziemy mogli wyjść na ulice bez maseczki. Ostateczna decyzja według ministra ma zostać podana do wiadomości „dziś lub jutro”.

Być może jednak nakaz zasłaniania twarzy nie będzie likwidowany na terenie całego kraju.

Mamy tak naprawdę trzy województwa, które mają wskaźnik reprodukcji wirusa powyżej jednego lub jeden, tam być może trzeba się zastanowić, czy nie pozostawić jednak tego obowiązku - mówił Łukasz Szumowski.

Według danych podanych przez portal oko.press, w połowie maja wskaźnik R (obrazujący ile osób zakaża jedna zainfekowana osoba) dla województwa kujawsko-pomorskiego był bliski 1, najtrudniejsza sytuacja epidemiczna panowała w województwach: śląskim, dolnośląskim i łódzkim.

Obraz Vesna Harni z Pixabay

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz