585 zakażonych w kujawsko-pomorskim

2020-05-21 11:19:34, Maciej Kowalczyk

To najnowszy bilans pandemii w naszym regionie. Dziś Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnej zakażonej osobie. To mieszkaniec Torunia.

Ciągu ostatnich trzech dni w województwie pojawiły się trzy nowe przypadki wystąpienia patogenu. Oznacza to, że sytuacja epidemiczna w województwie jest stabilna, czego niestety nie można powiedzieć o Polsce jako całości. Liczba zakażonych wciąż wzrasta i obecnie jest to blisko 20 tysięcy osób, przy czym warto zaznaczyć, że od kilku tygodni głównym ogniskiem choroby pozostaje województwo śląskie, gdzie liczba zakażonych przekracza już 6 tysięcy. Tylko dziś resort zdrowia poinformował o 189 nowych przypadkach SARS-CoV-2 w tym regionie, na 245 wszystkich pozytywnych wyników testów uzyskanych w ostatnich godzinach.

W naszym regionie wzrasta wciąż liczba ozdrowieńców . Wczoraj służby wojewody poinformowały o kolejnych 9 takich osobach. Oznacza to, że ich całkowita liczba sięga już niemal 400 (397) spośród wszystkich 585 przypadków odnotowanych od początku pandemii. Zmarły 44 osoby.

Jednocześnie w ciągu ostatnich dni nieznacznie spadła liczba osób pozostających w kwarantannie. Jeszcze na początku maja było to ponad 5000 tysięcy osób. Obecnie w izolacji pozostaje nieco ponad 2,5 tysiąca mieszkańców regionu. Z powodu koronawirusa SARS-CoV-2 w województwie hospitalizowanych jest 114 osób.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz